Okunma

Honda 3E robot konsepti!


08 Aralık 2017 Cuma 12:30
Honda 3E robot konsepti!

Honda 3E robot konsepti ile CES 2018’e damga vurmayı planlıyor. Honda 3E robot konsepti, yapay zeka ve robotik teknolojisinin günlük hayatımıza nasıl etki edeceğini gösterir nitelikte.

Honda 3E robotları

Honda, insan hayatını iyileştirmeye yardımcı olmak amacıyla CES’de yeni robotik konseptleri sergileyecek. “Empower, Experience, Empathy” anlamına gelen 3E görünümünün bir parçası olan robotlar, yapay zeka ve robotik ile neler yapılabileceğini göstermek amacıyla tasarlandı. Robotların iş yerlerinde, evlerde veya arama kurtarma gibi görevlerde insanlara yardımcı olması planlanıyor.

Las Vegas’daki fuarda tanıtılmak üzere 4 robot tasarlandı. 3E-C18 olarak adlandırılan RoboCas hepsi bir arada bir tekerlekli soğutucu görevi yapacak. Diğer robotlar ise takipçi kargo treyler, kentsel nakliye robotu ve son Tokyo Motor Show’da ilk görülen otomat standı olacak.

Honda 3E

Honda, robotların teknik detayları hakkında henüz açıklama yapmasa da en azından neler yapabilecekleri hakkında bazı ip uçları verdi. Aşağıdaki videoda Honda’nın 3E robot konseptinin tasarım detaylarına ulaşabilirsiniz. CES 2018’in yeni teknolojilerle gündeme geleceği şimdiden kesin.

Honda’nın 3E robotları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Honda 3E robot konsepti!”

  1. Kerim dedi ki:

    Ben burada calinan muzigi sevdim.

" Honda 3E robot konsepti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Honda 3E robot konsepti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Honda 3E robot konsepti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "