Honda, elektrikli otomobil planlarını açıkladı


24 Nisan 2021 Cumartesi 19:05
ABONE OL
Honda, elektrikli otomobil planlarını açıkladı

Honda, karbon nötr hedeflerini karşılamasına yardımcı olmak için tüm küresel otomobil satışlarını 2040 yılına kadar elektrikli araçlara (EV’ler) ve yakıt hücreli araçlara (FCV’ler) kaydırmayı hedefliyor. Şirket, 2030‘a kadar EV’lerin ve FCV’lerin büyük araç satışlarının yüzde 40‘ını oluşturmasını beklerken 2035’e kadar bu oranı yüzde 80‘e yükseltmek istiyor.

Honda’nın elbette bu hedeflere ulaşmak için daha fazla EV ve FCV yapması gerekecek. İşte bu noktada Honda’nın liderliğini yaptığı yeni bir EV platformu e: Architecture devreye giriyor.

Honda Türkiye fabrikası HABAŞ'a devrediliyor

Şirket, önümüzdeki on yılın ikinci yarısında e: Architecture üzerine inşa edilen ilk EV’leri piyasaya sürmeyi planlıyor. Yeni elektrikli otomobiller diğer bölgelere genişlemeden önce Kuzey Amerika‘da çıkış yapacak.

Honda elektrikli otomobillerinde GM’nin Ultium pil sistemini kullanacak. Şirketler, Ultium bataryalı iki SUV, bir Acura ve bir Honda markalı araç geliştiriyorlar. Hedefleri ise 2024 yılında arabaları Kuzey Amerika pazarında piyasaya sunmak.

Honda ayrıca 2050 yılına kadar otomobillerini ve motosikletlerini içeren sıfır trafik kazası ölümüne sahip olmayı hedefliyor. Bu nedenle, otomobil üreticisi çok yönlü ADAS‘ı (gelişmiş sürücü destek sistemi) 2030 yılına kadar büyük pazarlarda piyasaya sürdüğü tüm modellere eklemeyi planlıyor.

Honda ADAS, Sensing‘den planlanmış bir yükseltme olarak nitelendiriliyor. ADAS teknolojisi 3. seviye otonom sürüş üzerinde çalışarak öğrendiği içgörüleri kullanıyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Honda, elektrikli otomobil planlarını açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Honda, elektrikli otomobil planlarını açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Honda, elektrikli otomobil planlarını açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!