Hotiç, Dijital Dönüşümde Microsoft’u tercih etti


13 Temmuz 2018 Cuma 09:00
Hotiç, Dijital Dönüşümde Microsoft’u tercih etti

Türkiye’nin en önemli ayakkabı tedarikçilerinden Hotiç 1938 yılından beri sektördeki başarısını emin adımlarla sürdürüyor. Markanın 140 mağazalık geniş satış ağı, Fas, Moğolistan, İsviçre ve Arnavutluk gibi ülkelerle tüm dünyaya yayılmış durumda. Yılda 2,5 milyona varan ayakkabı ve aksesuar üretimi gerçekleştiren Hotiç, yaygın mağaza zinciri ve iş akış takibini kolaylaştıracak bir çözüm arayışındaydı.

Hotiç, satış ağının genişlemesine ve artan taleplere hızlı ve doğru yanıt verebilmek için Microsoft çözümlerini tercih etti. Hotiç, mağazalarını merkezi bir altyapıda yönetmek ve Office 365, cihaz yönetimi ve Windows gibi farklı platformların tek bir ara yüzden yönetilmesi gibi işleyişi kolaylaştıran bir BT ihtiyacına sahipti.

Tüm çözümler bir arada ve tek bir ara yüzle sunuldu

Hotiç’in, bilişim ihtiyaçları kapsamında, Office 365’in de ötesinde bir temel intranet çözümüne de ihtiyacı vardı. Cihazların merkezi olarak yönetebilmesi gerekiyordu; burada Microsoft Intune devreye girdi. Bunun yanında cihazlarında Windows’un en güncel versiyonunu kullanmak istiyorlardı. Dolayısıyla Microsoft 365’in içinde Windows 10’un gelmesi çok büyük bir ihtiyacı karşıladı. Farklı farklı paketlerin bir arada tek bir ara yüzle sunulması, Hotiç için de oldukça pratik oldu. Hotiç artık, uzaktaki cihazlarına merkezi olarak uygulama kurulumu yapabiliyor. Akabinde bu cihazların hepsinin envanterini merkezi olarak görüntüleyebiliyor ve tüm bunları güvenli bir şekilde yapıyor. Microsoft Teams ürünüyle birlikte, OneDrive, Share Point’in çeşitli doküman kütüphaneleri ve diğer paylaşım noktalarında Skype gibi birçok ürünün tek altyapıdan sunulması, Hotiç’in iletişim ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşıladı.

Sonuç: Hızlı ve kolay dijital dönüşüm

Microsoft çözümleri sayesinde dijital dönüşümlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirten Hotiç BT Müdürü Harun Aksöz, sağladıkları avantajları şöyle sıralıyor: “Microsoft 365 Business’ı kullanmaya başladıktan sonra, genel merkez ve mağazalarımızın dosya erişimlerinde hız ve kolaylık sağladık. Yöneticisi olduğum BT departmanı, kullanıcılara daha hızlı destek veriyor; bununla bağlı olarak iş yapma modellerimizdeki iş akışlarımızın hızlı ve kolay oluşturulabilmesi bize ciddi avantajlar sağladı.”

Hotiç CEO’su Alihan Hotiç: “Dijital dönüşümümüzle beraber ciromuzun %30’u online’a kaydı”

Dijital dönüşümlerinde, Microsoft çözümleriyle önemli yollar kaydettiklerini belirten Hotiç CEO’su Alihan Hotiç, bu sayede bugünkü cirolarının %30’unun online kanallara kaydığını belirtiyor ve müşterilerine gerçek bir çok kanallı/onmi-channel deneyim yaşattıklarını söylüyor ve ekliyor: “Microsoft 365 Business gibi çözümleri yakından takip ediyoruz ve bu çözümlerden en iyi şekilde faydalanıyoruz. Dijital Dönüşüm yolculuğumuzda Microsoft bizim için çok değerli bir ortak oldu. Beraber yaptığımız projelerde birçok başarılı sonuçlar elde ettik.”

İşletmeniz için özel olarak tasarlanan tek bir çözümle ekibinize güç katan, işletmenizi koruma altına alan ve BT yönetimini daha kolay hale getiren Microsoft 365 Business çözümlerini  buradan inceleyebilirsiniz.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
CM
CM
2 yıl önce

Dijital dönüşm çok önemlidir. İşlerin daha ultra hızlı yürümesi için artık kağıdın kalkması gerekiyor. Kaşeli, ıslak imzalı belgeleri artık kaldırın! Ne yazık ki bu sorunu MS Ürünleri çözemiyor…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Büyük şirketler çoktan oturttu sistemini bu tarz 2. Sınıf markalarda yeni yeni uyanmaya başlıyor. Buna benim çalıştığım firmada dahil merkezi bir yazılım ile bütün sistemi kurmak için uğraşıyoruz aylardır.

Dev
Dev
2 yıl önce

vallaha şu anda şirket kurmak istesem tüm al yapımı apple cihazlarıyla ve sunucu tarafında ise synology alt yapısıyla yürütürdüm. kesinlikle ve kesinklie ms teknolojilerini kullanmazdım. ms tarafında açılan trilyon çağrı kayıtlarını da paylaşmalı bence ms 🙂

Dev
Dev
2 yıl önce

ve ayrıca şunu da eklemek istiyorum. bi IT ler hep sunucuları kendi yapımızda tutmadık mı? özellikle mail sunucularını, sebep olarakta yok maillerim başkalarında olmasın tiripleri felan. o zaman neden başkalarının cloud yapısına tüm şirket bilgilerimizi taşıyoruz. kurun kendi cloud yapınızı. en temizi. vallaha ben bir çok şirkete synology kurdum. her şey mükemmel vallaha. linux candır can!

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Microsoft u bu kadar gommeyin yahu adamlar en nihayetinde sektöründe 1 numara butaneside linux demiş yahu neyse bura teknoloji sitesi değil cahil cuhela dolmuş utanmasalar android kullanirdik diyecekler biride Apple yazmış Apple kısa donla gezerken Microsoft piyasayı coşturuyor du

" Hotiç, Dijital Dönüşümde Microsoft’u tercih etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hotiç, Dijital Dönüşümde Microsoft’u tercih etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hotiç, Dijital Dönüşümde Microsoft’u tercih etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  2. 2 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  3. 3 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  4. 4 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  5. 5 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  6. 6 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  7. 7 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  8. 8 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  9. 9 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  10. 10 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda