Okunma

Hotmail Kullanıcılarına Soğuk Duş!


03 Ocak 2011 Pazartesi 16:00
Hotmail Kullanıcılarına Soğuk Duş!

Yeni yılın ilk günleri, Hotmail kullanıcıları için keyifsiz geçeceğe benziyor. Windows Blog’larına ve yüzlerce paylaşım sitesine ulaşan bilgilere göre, hesap sahipleri, bomboş hesap kutuları, silinen klasörler ve varlıklarından yeni haberdar olan bir sunucu ile karşı karşıyalar. Alınan, Silinen, Gönderilen, Saklanan klasörlerinin içinde tek bir e-posta bile yok.

 

20 Yıllık Üyeden Mesaj

Kullanıcılardan Yair Gail, “1990’lı yıllardan beri Hotmail kullanıcısıyım. Hizmetten, sürekli faydalanıyorum. 31 Aralık’ta, sabah 6:30’da, e-posta kutumu açtım. Karşımda tek bir e-posta olmadığı gibi, ‘Yeni Kullanıcımız, Hotmail’e Hoşgeldiniz’ şeklinde alay eden bir mesaj duruyordu. Tüm klasörler ve mail’ler, iz bırakmadan kaybolmuştu” ifadelerini kullandı.

Korsan Saldırısı mı?

Kaç kullanıcının bu sorundan etkilendiği belli değil. Sorunun cevabı, yüzbinler bile olabilir. Zira, şikayet sayısı kolay ölçülecek düzeyde değil. Hotmail Sistem Yöneticileri, “Sorunu çözmek için çalıştıklarını” ifade etti.

 

 

Normal şartlar altında, e-postaların silinmesi, hesaba 4 aydan uzun süre giriş yapılmadığında gerçekleşiyor. Lakin, çoğu kişi için böyle bir durum söz konusu değil. Ortada, geniş çaplı bir korsan saldırısının olabileceği de, kulaktan kulağa fısıldanıyor.

:: Hotmail kullanıcısı mısınız? Başınıza benzer bir olay geldi mi?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Hotmail Kullanıcılarına Soğuk Duş!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hiçde hoş bir şekilde başladılarda ne demek?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    benim basıma bu olay daha önce gelmiş***** e-posta programını kullanı***** uzun zamandır e-postamda lazım lmayan e-postaları silmemiş***** -posta programı üzrinde silmeye başladım.Birden hepsini ***** bir biraz ***** bügün dosyalarımı kontrol etmek için msn in kendi sitesine ***** e-postalarımın hepsi silinmiş olarak gördüm.Allah tan mozilla e-posta programında yedeği ***** geri yükleme ***** kalakaldım.

" Hotmail Kullanıcılarına Soğuk Duş! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hotmail Kullanıcılarına Soğuk Duş! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hotmail Kullanıcılarına Soğuk Duş! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "