Okunma

HP, 15.000 Pili Daha Geri Çağırıyor


27 Mayıs 2009 Çarşamba 06:14
HP, 15.000 Pili Daha Geri Çağırıyor

HP’nin Çin’de sattığı 15.000 dizüstü bilgisyarın pilinde oluşması muhtemel bir hata sebebiyle bu bilgisayarlara ait pillerin toplatılacağı söyleniyor. Çin’de 2007 sonu ile 2008 başı arasında satılmış HP Compaq, Compaq Presario ve HP Pavilion serisi dizüstü bilgisayarların pillerinde bulunan bir hata, pillerin çalışma sırasında aşırı ısınıp patlamasına sebep olabiliyor. Bu sebeple önlem almak gerekiyor.

Bu pillerle ilgili durum sadece Çin sınırlarından satın alınmış ürünlerde geçerli olduğu için geçen sene Çin’de bulunmadıysanız bu konuda şüphelenmenize gerek yok. Tabii ki şimdilik…

:: Türkiye’de neden bu çapta geri çağrılmalar olmuyor?

Bilgi için: Çin Hükümeti, (İngilizce)
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “HP, 15.000 Pili Daha Geri Çağırıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    HP nx6110’un pilini ayda bir şarj/deşarj işlemi haricinde nerede ise hiç kullanmadım. Ancak ne yazık ki pil yine de bozuldu. İçinde hiç enerji kalmamış olsa bile %100 gösteriyor. HP Diagnostic ile incelediğimde, içindeki cell’lerden bir ya da birkaçının çalışmadığı rapor edildi! Bu kadar az kullanılan bir pilde nasıl oluyor da yine arıza çıkıyor, anlamakta güçlük çekiyorum. Herhalde HP kalitesi! (Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim, HP’nin eski makineleri gerçekten de berbat idi! Yeni olanları gerek donanım, gerekse de tasarım olarak artık göz dolduruyor)

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Çinden kaçak gelip satılan mallar ne olacak. 🙂

" HP, 15.000 Pili Daha Geri Çağırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP, 15.000 Pili Daha Geri Çağırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP, 15.000 Pili Daha Geri Çağırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "