Okunma

HP 3PAR Müşteri Sayısını İkiye Katladı


16 Kasım 2011 Çarşamba 14:36
HP 3PAR Müşteri Sayısını İkiye Katladı

Ticari başarısını kalitesine ve gelişmiş sanallaştırma teknolojisine borçlu olan 3PAR ailesine ait HP 3PAR P10000 V800 Depolama Sistemi, aynı zamanda, Depolama Performans Kurulu SPC-1 testinde dünya OLTP (online işlem süreçleri) performans rekorunu da kırdı.

Yeni 3PAR V800 kutuları önceki çözümlere göre yüzde 100 performans artışı sağlıyor. Ayrıca, kendi içinde sanallaştırma yaparak ve yerel ağ üzerinde yüksek hızlı veri transferine izin vererek binlerce sanallaştırmış sisteme eşdeğer performans sergiliyor.

HP Veri Depolama Çözümleri Ülke Müdürü Selçuk Öznal 3PAR Depolama Çözümleriyle ilgili olarak şunları söyledi: “HP olarak geçen yıl 3PAR’ı satın aldığımızdan bu yana, Hizmet olarak BT için geliştirdiğimiz çevik ve verimli depolama çözümlerinde çıtayı sürekli yükseltmeyi amaçlıyoruz.

3PAR müşterilerinin beklentilerini aşan dünya performans rekorları kırmaya devam ederken asıl hedefimiz gelir artışını hızlandıracak bir formül geliştirmektir.

 

Rekor performans

Bu yıl Ağustos ayında pazara sunulan HP P10000 3PAR Depolama Sistemleri, Hizmet olarak BT modelinde özel ve genel bulut yapıları için gelişmiş BT çözümleri sunuyor.

Çevik mimariye dayalı bu özellikler arasında anlık olarak artan iş yükünü karşılama, az yer kaplamakla birlikte yüksek performans sağlayan modüler sistemler, esnek kapasite kullanımı, kaynak kullanımında otomasyon ve enerji tasarrufu yer alıyor.

Uygun maliyetler ve enerji tasarrufu

HP 3PAR V800, hızlı çalışan ve sistem uyumluluğunu arttıran basit komutlarla kendini otomatik olarak yapılandırarak kurulumu basitleştiriyor.

Yeni 3PAR çözümü, verimli çalışması için gereken sistem kaynaklarını da otomatik olarak ayarlıyor ve kurumların ihtiyaca özel ayarlarını modüler kurulum anlayışıyla destekliyor. Kısacası, veri merkezlerini sadeleştiren 3PAR kurulum ve işletim maliyetlerini azaltıyor.

Geleneksel depolama sistemlerinde kayıtlı veriye ulaşma ve veriden yararlanma oranı yüzde 10-20 arasında değişiyor. HP 3PAR V800 ise yüzde 80 oranında rekor performans sağlıyor. HP Bütünleşik Altyapıların bir parçası olan 3PAR, doğru bilgiye hızlı erişim ihtiyacı olan ve kesintisiz olarak hizmet vermesi gereken 7/24 Yaşayan Kurumlar için ideal bir çözüm oluşturuyor.

:: 3PAR’ın depolama çözümlerini nasıl buluyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP 3PAR Müşteri Sayısını İkiye Katladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP 3PAR Müşteri Sayısını İkiye Katladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP 3PAR Müşteri Sayısını İkiye Katladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "