Okunma

Baskı İçin Alternatif Fikirler


14 Nisan 2009 Salı 12:15
Baskı İçin Alternatif Fikirler

Baskı Yönetiminde Bir Ufuk Turu başlıklı toplantıda “HP LaserJet Teknolojisinin 25 yıllık Tarihçesi”, “İş Yaşamında Baskının Zorunlu Olduğu Anlar” araştırma sonuçları, “Kurumsal Baskı Yönetimindeki Fırsatlar”, ve “Çevreci Baskı Teknolojileri” paylaşıldı. HP’nin baskı yönetimi konusunda şirketlere önerilerini ise HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu Kurumsal Satış Müdürü Berrin Özselçuk ile konuştuk.

İzleyin

Baskı yönetiminin şirketlere iş verimliliğini artırma ve maliyetleri düşürme konusundaki öneminin bahsedildiği toplantıda yapılan bazı araştırmalara dair bilgiler de verildi. Bu araştırmalara göre şirketlerin BT harcamaları cirolarının ortalama yüzde 3-4’ünü oluştururken, baskı maliyetlerinin yüzde 6 gibi bir paya sahip olduğuna değinildi.

LaserJet 25 Yaşında

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren HP Baskı ve Görüntüleme Grubu LaserJet Bölüm Müdürü Mustafa Kınık, son 25 yılda yazıcı dünyasında yaşanan gelişmelerden bahsetti. KOBİ’lerin büyüyüp gelişmesinde büyük katkılarının olduğunu belirten Kınık, yapılan araştırmalara göre sunumlarda yüzde 60 oranında renkli basılı malzemeler kullanıldığını açıkladı.

İlk çıktığı günden bu yana 25 yıl geçen LaserJet ailesinin 132 milyon üyesinin kullanıcılarla buluştuğunu belirten Kınık, sürekli yenilenen LaserJet yazıcıların, bugün yüzde 50 daha az enerji tüketimi ve yüzde 50 daha fazla performans gibi özelliklerle donatıldığının altını çizdi.

Çevreci Baskı Teknolojileri

HP Printonomics gününde sunum yapan bir diğer isim ise Ortadoğu, Akdeniz ve Afrika Baskı ve Görüntüleme Bölümü Kurumsal Satış Müdürü Gökhan Nalbantoğlu oldu. Nalbantoğlu, enerji tüketimini azaltmanın yolları hakkında yazıcıların öneminden bahsederken, HP’nin firmaları çevre konusunda harekete geçiren ve geri dönüşümün önemini anlatan Gezegen Ortaklığı programından bahsetti.

Tek başına ürünlere oranla daha az enerji ve malzeme harcayan HP Çok Fonksiyonlu Ürünleri kullanmanın önemine de değinen Gökhan Nalbantoğlu, “Energy Star gibi ekolojik etiketleri hak etmiş, Instant-On teknolojisi barındıran HP LaserJet cihazlarıyla yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlanabilir. Bunun yanı sıra çift yönlü ayarlanabilen LaserJet, kağıt kullanımını yüzde 25’den yüzde 50’ye kadar azaltıyor” şeklinde konuştu.

:: Bir ayda ortalama kaç sayfa çıktı alıyorsunuz?

Bilgi için: HP Türkiye
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Baskı İçin Alternatif Fikirler”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ciss sistemi en iyisi

" Baskı İçin Alternatif Fikirler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Baskı İçin Alternatif Fikirler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Baskı İçin Alternatif Fikirler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "