Okunma

HP İşletim Sistemi mi Yapacak?


13 Eylül 2008 Cumartesi 12:21
HP İşletim Sistemi mi Yapacak?

Ev kullanıcılarının bilgisayar konforunu artırmak ve Vista‘ya bağımlılığı ortadan kaldırmak için HP’nin kendi işletim sistemini tasarlayacağı söyleniyor. Elbette HP eğer böyle bir işe girecekse bile, tepeden tırnağa yeni bir işletim sistemi yapmayacak. Linux tabanlı bir sistem üzerinde çalıştığı söylenen HP, bu olası işletim sistemiyle normal Linux dağıtımlarından çok daha basit ve ev kullanıcılarına hitap edecek bir yazılım ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Gereksiz Bir Yatırım mı?

Henüz tasarım aşamasında olduğu tahmin edilen “HP işletim sistemi”, firma tarafından doğal olarak yalanlandı. Hatta HP PC grubunun CTO’su Phil McKinney; bu olasılığı düşündüklerini, ancak resmi olarak kendi işletim sistemlerini oluşturmaktan ziyade, mevcut Windows uygulamalarında oynamalar yapma yoluna gittiklerini açıkladı. McKinney, yeni bir işletim sistemine büyük yatırımlar yapmanın manasız olduğunu söylese de, dünyanın en büyük PC üreticisi HP, kendine özel bir Linux dağıtımının altından kalkamayacak gibi görünmüyor.

:: HP Linux tabanlı bir işletim sistemi yapar mı?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP İşletim Sistemi mi Yapacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP İşletim Sistemi mi Yapacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP İşletim Sistemi mi Yapacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "