Okunma

HP Kendi İşletim Sistemini Sundu


05 Şubat 2009 Perşembe 10:45
HP Kendi İşletim Sistemini Sundu

Yapsa yapsa HP yapar dedirtecek türden bir atılım olan “işletim sistemini tasarlama” işlemi, firmanın Ubuntu 8.04 Hardy Heron tabanına kendi arayüzünü oturtmasıyla gerçekleşti. OpenOffice.org, Firefox, Thunderbird, Pidgin gibi birçok açık kaynaklı yazılımı içerisinde barındıran “Mi Edition” adlı işletim sistemi, görsel açıdan çok daha hoş ve kullanışlı.

Normal Ubuntu’dan Ne Farkı Var?

Mi Edition’u çalıştırdığınızda, web arama motoru, favori web siteleriniz, fotoğraf ve müziklerinize kısayollar içeren bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Yeni Program Başlat tuşu ile uygulamalarınızı İnternet, Medya, Araçlar, İş, Oyun ve Tümü gibi sekmeler altında görüntüleyerek çalıştırabiliyorsunuz.

HP MediaStyle adlı bir medya oynatıcıyı da bünyesinde barındıran HP Mini 1000 Mi Edition, bu haliyle Linux’tan ziyade Apple’ın işletim sistemi Mac OS X‘in kolaylığını sağlıyor.

Eskiler Unutulmadı

Yeni Mini 1000 ile sunulacak olan yazılım, yakın zamanda web üzerinden de yayınlanarak Windows XP kullanan mevcut Mini 1000 sahiplerine geçiş hakkı tanınacak. HP’nin bu arayüzü netbook harici ürünleri için de geliştirip geliştirmeyeceği şimdilik belli değil.

:: HP’nin işletim sistemini kullanmak ister miydiniz?

Bilgi İçin : HP Mini 1000 Mi Edition
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “HP Kendi İşletim Sistemini Sundu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ben kullanmak isterdim.

" HP Kendi İşletim Sistemini Sundu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP Kendi İşletim Sistemini Sundu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP Kendi İşletim Sistemini Sundu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "