Okunma

HP, Live ile Arayacak


02 Haziran 2008 Pazartesi 21:00
HP, Live ile Arayacak
Firefox ve Opera gibi rakiplerine her geçen gün daha fazla kullanıcı kaptıran Internet Explorer için Microsoft düğmeye bastı. Daha önce Windows XP‘de Internet Explorer‘ı varsayılan tarayıcı olarak yüklediği için Avrupa’da davalık olan firma, bu sefer hazır bilgisayar üreticisi HP ile anlaştı.

HP Bilgisayarlar Live Search Kullanacak

Yapılan anlaşma çerçevesinde HP, yılbaşından itibaren satacağı tüm bilgisayarlarda varsayılan arama motoru olarak Live Search‘ı yükleyecek. Ayrıca aynı cihazlarda Internet Explorer’a Live Search Toolbar eklenecek. Microsoft’un bu anlaşmaya ne kadar ödediği açıklanmasa da, Yahoo ile bir türlü anlaşamaması sonucunda kendi arama motorunu yaymak için bu yola gittiği ortada.

Bilgi İçin: HP
Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP, Live ile Arayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP, Live ile Arayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP, Live ile Arayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "