Okunma

HP Photosmart Premium C310A İnceleme


11 Ocak 2011 Salı 09:30
HP Photosmart Premium C310A İnceleme

Yeni bir yazıcı almak istediğinizde artık piyasada sadece yazıcı görevi gören bir cihazın ne kadar zor olduğunu göreceksiniz. Genellikle ofislerde kullanılmak üzere tasarlanan All-in-One (çok amaçlı) cihazlar piyasayı domine etmiş halde. (Çok Amaçlı Baskı Cihazlarının Evrimi)

Bünyesinde yazıcı ve tarayıcı  barındıran bu cihazlar kullanıcılara tek bir noktada birçok hizmeti sunmaları sayesinde epey kullanışlılar. Bu pazarın önde gelen markalarından biri olan HP de Photosmart adını verdiği seri ile hızlı ve kaliteli baskı yapan ürünler sunmaya çalışıyor.

Test merkezimizi ziyaret eden Photosmart Premium C310A adlı model mürekkep püskürtmeli her şey dahil bir yazıcı.

Ürün ofisinizde çok fazla yer kaplamayacak

Kurulumu Kolay

Boyutları açısından bakıldığında benzerleri ile hemen hemen aynı olduğu görülen cihaz çok fazla yer kaplamamasıyla ofisler için kullanışlı gözüküyor.

Ürünün kurulumu çok basit. İsterseniz USB, isterseniz de WiFi üzerinden kolaylıkla bilgisayarınıza bağlayabiliyorsunuz. Ofis içinde birden fazla bilgisayarın ortak kullanımı için WiFi çok uygun bir çözüm olarak gözüküyor.

Yeni Teknolojiler

HP’nin yeni nesil modellerinden biri olan Photosmart Premium C310A, yeni ve özel bazı özelliklere sahip. Bunların arasında ilk dikkat çeken şey TouchSmart adı verilen 4.3 inçlik dokunmatik ekran.

Bir yazıcıda görmeye alışık olmadığımız boyutlarda olan bu ekran üzerinden çok kolay şekilde tüm ayarları yapabiliyorsunuz. Kullanım kolaylığı sağlayan bu büyük ekranın tek eksisinin dokunmalara verdiği tepkinin çok iyi olmaması olduğu söylenebilir. (HP Baskı İşini Kolaylaştırıyor)

TouchSmart adlı ekran çok büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor

ePrint ve AirPrint

Ürünün ekstra özelliklerinden biri de HP’nin ePrint adını verdiği teknoloji. Bu teknoloji ile yazıcının kendisine ait bir e-posta adresi oluyor. Bu adrese gönderdiğiniz e-postaların içeriği ve ekleri isteğe bağlı olarak uzaktan bastırılabiliyor.

Yani, bu adrese e-posta göndererek otomatik olarak çıktısını alabiliyorsunuz. Ancak bu özelliği kullanırken zaman zaman bağlantı sorunları yaşanabiliyor. Bu özellik sayesinde ayrıca HP’nin uygulamaları aracılığyla internet üzerinden belli içerikleri bastırabiliyorsunuz.

Cihaz bunun dışında Apple‘ın AirPrint teknolojisine destek veriyor. Bu özellik ile iOS 4.2 işletim sistemini kullanan iPhone ve iPad gibi cihazlardan kablosuz olarak çıktı alınabiliyor.

Baskı Hızı

Sahip olduğu bu faydalı özellikleri bir kenara bırakıp ürünün hız ve baskı kalitesine bakacak olursak yine ortalamanın üzerinde bir yazıcıyla karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz.

Beş adet genişletilmiş mürekkep kartuşuna sahip olan HP Photosmart Premium C310A tasarruflu bir kullanım sunuyor. (Fazla Sayfa Az Maliyet)

Cihaz siyah beyaz 10 sayfalık bir belgeyi bir dakikanın altında bir sürede basarak beğenimizi kazandı. Mektup boyutlarında bir fotoğrafı yüksek kalitede 2,5 dakikada basabilen ürün bu alanda da ortalama bir performans gösterdi.

Ortalama bir hız sunan ürün baskı kalitesi konusunda ise gayet başarılı

Kaliteli Çıktılar

Baskı hızı iyi olan ürünün bu konudaki eksisi ilk baskının biraz geç verilmesi olabilir. İlk çıkışı alabilmek için yaklaşık 20 saniye beklemek zorunda kalıyorsunuz.

HP Photosmart Premium C310A‘nın baskı kalitesi ise gerçekten başarılı. Hem renkli, hem de siyah beyaz baskıda gayet net çıktılar aldık. Fotoğraf baskısında renklerde ton değişikliği ya da siyah bölgelerde bir solgunluk gözümüze çarpmadı.

Son Karar

Sonuç olarak, HP Photosmart Premium C310A ofis içerisinde kaliteli baskı almak isteyenlere hitap eden ve ekstra özellikleri ile dikkat çeken bir her şey dahil yazıcı olarak gözümüze çarptı.

İnternet içeriğini basabilme, Apple ürünleri ile uyumluluk, kolay ve rahat kullanım ve yüksek baskı kalitesiyle dikkat çeken ürünün birkaç ufak ayrıntı dışında çok büyük bir eksisinin olmaması da bizleri memnun etti.

Teknik Özellikler

HP Photosmart Premium C310A

Yazıcı

Fonskiyonlar: Baskı, kopyalama, tarama
Kartuş sayısı: 5 (siyah, cyan, magenta, sarı, fotoğraf)
Kağıt haznesi: 125 sayfa giriş, 50 sayfa çıkış
Tarama çözünürlüğü: 1200 dpi
Ekran: 4,3 inç dokunmatik
Bellek kartı desteği: MS Duo, SD
Bağlantı seçenekleri: USB, 802.11b/g/n
Boyutlar: 455 x 450 x 199 mm

Bilgi için: HP Türkiye
Web: www.hp.com/tr
Fiyat:

:: Photosmart Premium C310A’nın en dikkat çeken özelliği hangisi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP Photosmart Premium C310A İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP Photosmart Premium C310A İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP Photosmart Premium C310A İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "