Okunma

HP Titanik’i Kurtardı


24 Şubat 2008 Pazar 22:00
HP Titanik’i Kurtardı
Ürünlerinde çevreci tasarımlar ve geri dönüşüme yatkın materyaller kullanan HP, 2007 yılı hesaplarına göre önceki yıla oranla geri dönüşümde %50 üzerinde artış sağlayarak 113.250 ton donanım ve yazıcı kartuşunu üretime geri kazandırdı. Bu rakam, Titanik‘in ağırlığının iki katından fazlasına denk geliyor.

Bu sayede 2007 sonunda 453.000 ton teknoloji ekipmanını geri dönüştürme hedefini de aşan HP‘nin yeni hedefi, 2010 yılı sonunda 906.000 ton ürünü geri dönüştürmek. Böylece HP tasarruf ettiği donanımlarla bir Titanik filosu kurabilecek.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: HP
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP Titanik’i Kurtardı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP Titanik’i Kurtardı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP Titanik’i Kurtardı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "