Okunma

HP ve Alcatel-Lucent, Global Ortaklık Kuruyor


29 Haziran 2009 Pazartesi 11:38
HP ve Alcatel-Lucent, Global Ortaklık Kuruyor

Bilindiği gibi, mobil yaşam tarzının hızla yayıldığı günümüzde, bilgi ve iletişim teknolojileri de birleşiyor. Başka bir deyişle, bilgisayardan cep telefonuna, her tür teknolojik cihaz birbiriyle konuşur hale geliyor. Hem iş dünyasında hem de günlük yaşamda insanlar tek bir cihazla ihtiyaç duydukları her tür bilgiye ulaşabiliyorlar. HP ve Alcatel-Lucent da birleşmekte olan bu bilgi ve iletişim teknolojilerini tek bir çatıdan sunmayı hedefliyor. HP, bilgi teknolojilerindeki, Alcatel-Lucent ise telekomünikasyon konusundaki uzmanlığını ortaya koyarak, ortak müşterilerine dünyanın en geniş çözüm olanaklarını sunacak.

HP ve Alcatel-Lucent, dünya çapında 10 yıl sürecek bir ortaklık kuruyor. Yapılan anlaşmayla, servis sağlayıcılara ve kurumsal müşterilere ortak altyapı çözümleri sunulacak.

 

Anlaşmanın bir parçası olarak, Alcatel-Lucent‘in bilgi teknolojileri operasyonlarının önemli bir bölümü HP‘ye verilecek. Alcatel-Lucent, HP teknolojilerinden ve deneyiminden yararlanarak, daha yüksek performanslı bir bilgi altyapısına kavuşacak. Şirket, bu anlaşmayla, önemli miktarda tasarruf etmeyi ve nakit akışında iyileştirmeler yapmayı hedefliyor.

HP ve Alcatel-Lucent, ortak çözüm anlaşmasıyla, tek noktadan alışveriş imkanı sunmayı, böylece servis sağlayıcıları bilgi ve telekom altyapılarını koordine etme yükünden kurtarmayı ve şirketlere etkin iletişim ortamları yaratıp yönetme becerisi kazandırmayı hedefliyor.

:: Bu ortaklık güç dengelerini nasıl değiştirecek?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP ve Alcatel-Lucent, Global Ortaklık Kuruyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP ve Alcatel-Lucent, Global Ortaklık Kuruyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP ve Alcatel-Lucent, Global Ortaklık Kuruyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "