HP ve Teknosa’dan Dönüşüm Kampanyası


16 Mayıs 2010 Pazar 02:45
HP ve Teknosa’dan Dönüşüm Kampanyası

Kampanya kapsamında boş kartuşunu 66 ilde yer alan Teknosa mağazalarına getiren tüketiciler, o gün satın alacakları herhangi bir model HP kartuş için %10 indirim kazanacaklar. 1 Mayıs-31 Temmuz tarihleri arasında kampanya kapsamındaki tır boş kartuşları toplamak için 3 büyük ilde gezerek, 9000 km. yol kat edecek (HP Bağlan-Yazdır Yazıcılar Piyasada).

Boş HP kartuşunu getiren tüm tüketiciler kazanacakları yüzde 10 indirimin yanı sıra Tema Vakfı’na 1 fidan bağışlamış olacak. 1 fidan karşılığı alınan bağış sertifikası, kampanyaya katılan kişilere HP ve Teknosa tarafından hediye edilecek. Türkiye genelinde gerçekleşecek kampanyada toplam 10.000 ağaç dikilmesi hedefleniyor.

 

Kurumlar Geri Dönüşüme Katılabiliyor

HP, çevresel sürdürülebilirliği küresel bir iş stratejisi olarak destekleyen programlar üretmeyi ve raporlamayı sürdürüyor. HP Türkiye Baskı ve Görüntüleme Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu konuyla ilgili “Geri dönüşümü artırmak için başlattığımız ‘Gezegen Ortaklığı Programı’ ile daha az plastik tüketimine öncülük ediyoruz.

Bugüne dek 500 milyondan fazla kartuşu geri dönüştürdük. Gezegen Ortaklığı Programı dünyada 53 ülkede uygulanıyor ve bunlar arasında Türkiye de bulunuyor. Ülkemizde 200’ün üzerinde şirketin katıldığı bu program ile HP kartuşları geri dönüştürülebiliyor. Web sitemizden başvurulabilen program ile 2009 yılında 20 binden fazla kartuş ve toner’i geri dönüşüme kazandırdık.” dedi.

 


Kurumlar HP’nin Gezegen Ortaklığı Programı’na www.hp.com.tr/geridonusum adresinden form doldurarak katılabiliyorlar.

 

Teknosa Çevre Çalışmaları

Teknosa, 2009 yılında bir ilke daha imza atarak yüzde 100 geri dönüşümlü poşetleri tüketicileri ile buluşturmuştu. Teknosa poşetleri doğaya bırakılmaları halinde 12-24 ay içerisinde yüzde 100 doğaya geri dönebiliyor. Türkiye’deki tüm Teknosa mağazalarında kullanılmaya başlanan çevre dostu poşetler oksijen, ısı ve mekanik basınçla doğada çözünebilirken atmosferde zararlı gazların azalmasına yardımcı oluyor.

2009 yılında elektronik atıkların toplanması ve geri dönüşümü konusunda tüm Teknosa mağazalarında elektronik atık toplama istasyonları kurularak tüketicilerin kullanımına sunulmuştu (HP’den Kartuş İndirimi).

Tüketiciler bu istasyonlara küçük boyutlu elektronik atıklar için kullanabilmekle birlikte büyük boyutlu atıklar hususunda da mağaza yöneticileri gerekli yönlendirmeyi yapmaktadır. Söz konusu toplama istasyonları elektronik atıklarla birlikte kağıt, plastik ve pil toplamak için de kullanabiliyor.

:: Bu tür kampanyaları destekiyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP ve Teknosa’dan Dönüşüm Kampanyası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP ve Teknosa’dan Dönüşüm Kampanyası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP ve Teknosa’dan Dönüşüm Kampanyası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)