HP Veri Merkezlerini Birleştirdi


05 Mayıs 2010 Çarşamba 03:15
HP Veri Merkezlerini Birleştirdi

Geçen hafta HP’nin davetlisi olarak Almanya’nın Frankfurt kentine gittik. Bu şehre gitmemizin nedeni , HP’nin burada 2 gün sürecek olan bir teknoloji fuarına ev sahipliği yapması. Fuar’da HP’nin tüm kurumsal çözümleri yer alıyordu. Tümleşik altyapı konseptinden tutun, orta ölçekli ve üst seviye sunucular, yeni nesil Blade System Matrix ürünleri, yazılım entegrasyonları ve elbette çözümler (HP’den Tasarruflu Sunucu).

Durum böyle olunca fuar alanı ziyaretçi akınına uğradı. Yaklaşık 4000 kişinin ziyaret ettiği fuar’da HP’nin bizimle paylaştığı önemli noktaları sizler için derledik.

 

 

Bu etkinlikte iki tane nokta üzerinde çok fazla duruldu. Bunlardan bir tanesi tümleşik altyapı konsepti diğeri de Blade System Matrix ürünleri. Sunucular, veri depolama birimleri ve network sistemlerini kapsayan HP ölçeklenebilir Blade mimarisi üzerine kurulu Integrity çözümleri, sektörün iş için kritik öneme sahip ilk tümleşik altyapısını sunması ile ilgi çekti.

Tümleşik altyapı esasında çok da yeni değil. Fakat HP yeni Integrity çözümleri sayesinde son on yılda gerçekleştirilen ilk büyük mimari yenilik olarak öne çıkıyor.

 

HP’nin 2 gün süren ve [email protected] 2010 olarak adlandırılan bu etkinliğe yaklaşık 4000 kişi ziyaret etti.

 

Bu mimari müşterilerin çok çeşitli uygulamaları aynı sunucu dolabındaki bileşenleri, aynı araçları ve işlemleri kullanarak yan yana kurmasını, bunların otomasyonunu ve söz konusu uygulamaları yönetmesini sağlıyor. Bu sayede tek bir yönetim ortamını kullanan müşteriler tüm BT altyapısını kontrol edebiliyor (HP, Maliyetleri Düşürmeyi Hedefliyor).

Cisco’nun 1 Yılda Sattığını HP 1 Günde Satıyor

 

HP’nin bize yaptığı sunumlarda Blade Matrix System ve bu altyapıyı kullanan Superdome 2 platformu büyük ilgi çekti. X86 ve HP Superdome 2 işlemcilerini kapsayan tek tümleşik BladeSystem platformunu HP Sunuyor. HP bunun sonucunda müşterilerine işlemleri daha kısa sürede tamamlayabilecekleri, kaynaklarında yenilik yapabilecekleri ve iş geliştirmeye odaklayabilecekleri veri merkezleri kurma olanağı sağlıyor (HP’den Yeşil Sunucular).

 

 HP, müşterilerine Integrity, ProLiant ve StorageWorks Blade birimlerini aynı dolapta kullanarak, maksimum esneklik sağlayabiliyor.

 

İki yuvadan, sektörün ilk sekiz yuvalı ölçeklenebilir UNIX Blade sunucusuna genişleyebilen HP Blade sunucuları, performansı artırmakla kalmıyor, tek merkezli yönetim sistemi ve az yer kaplaması ile toplam sahip olma maliyetini de önemli ölçüde düşürüyor. Bunun anlamı yüzde 50 daha az enerji tüketmesi ve 9 kata kadar performans artışı sağlaması.

 

  Bu etkinlikte Turkcell’de konuşmacı olarak katıldı. Turkcell, önümüzdeki günlerde SDN’de okuyabileceğiniz, yakın gelecekteki altyapı yatırımından bahsetti.

 

HP’nin gururla sergilediği Integrity Superdome 2 ürünü, altyapının güvenilirlik düzeyini yüzde 450’ye kadar artırması ile ilgi çekiyor. Tümleşik ve ölçeklenebilir Blade mimarisi üzerine kurulu Integrity Superdome 2, veri merkezinin işlevselliğini görülmedik şekilde artırarak, 100’den fazla iş için kritik öneme sahip yenilikler sunuyor.

Sistemin çapraz yapısı, işlenen verilerin Blade sunucusunun giriş/çıkış bağlantı noktalarına akıllı bir şekilde dağıtarak, yedekleme olanağından yararlanıp sistemde hata görülme şansını azaltıyor (HP’den Veri Merkezi Yatırımları).

:: Sunucu sistemleri ve BT altyapısı denince en çok hangi marka aklınıza geliyor.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP Veri Merkezlerini Birleştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP Veri Merkezlerini Birleştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP Veri Merkezlerini Birleştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!