Okunma

Voodoo Kapanıyor mu?


24 Eylül 2008 Çarşamba 07:42
Voodoo Kapanıyor mu?

Dedikodu kazanları bu sefer HP için kaynıyor. Henüz Temmuz 2008‘de tamamen HP’nin bünyesine katılan Voodoo‘nun kapatılarak firma içerisindeki normal bölümlere entegre edileceği söyleniyor. Voodoo çalışanlarına gönderildiği belirtilen bir e-posta ile ortaya çıkan kapatma söylentileri, özellikle global çaptaki ekonomik krizin teknoloji piyasasını vurduğu şu dönemde firmanın sadece ultra pahalı bilgisayarlar ürettiği düşünüldüğünde anlam kazanıyor.

Sadece Kanada mı Kapatılacak?

İhtimal dahilinde tutulan plan ise, HP‘nin Voodoo‘nun masaüstü bilgisayarları ürettiği Kanada tesislerini kapatarak hem işçi çıkarmalar yoluyla tasarruf etmesi, hem de Voodoo’yu normal HP çalışmalarına daha iyi entegre etmesi olarak düşünülüyor. Ancak henüz ne HP’den ne de Voodoo’dan resmi bir açıklama yapılmış değil.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Voodoo Kapanıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Voodoo Kapanıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Voodoo Kapanıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "