Okunma

HP’de İşten Çıkarmalar Sürecek!


23 Mayıs 2014 Cuma 14:45
HP’de İşten Çıkarmalar Sürecek!

Teknoloji devi HP işten çıkarmaları sürdürecek. 2012 yılı Mayıs ayında işgücü azaltma kararını açıklayan şirket, sürecin tamamlanması için planlanan 2 yıllık süre içinde bu kararını birkaç kez revize etti. İlk açıklanan rakamlarda 27 bin çalışanın işine son verileceği belirtilmiş ancak bu rakam 2012 Eylül ayında 2000 kişi ve 2013 Aralık ayında ise 5000 kişi daha artmıştı.

50 bin kişiye ulaşabilir

2012 yılından bu yana toplam 34 bin kişiyi etkileyen işten çıkarmaların devam edeceği şirketin 2014 ilk çeyrek finansal sonuçlar toplantısında ortaya çıktı. 2012 – 2014 arasında gerçekleşen yapılanma sürecinde işine son verilen toplam çalışan sayısının 45 bin ila 50 bin arasında olacağı duyuruldu.

11 bin ila 16 bin kişi daha

Bu rakam, ilk belirlenen rakamın neredeyse iki katına karşılık geliyor. 2013 yılındaki son revizyonda belirlenen 34 bin rakamının üzerine 11 bin ila 16 bin kişinin daha ekleneceği yapılan bu açıklamayla ortaya çıkıyor. Şirket CEO‘su Meg Whitman‘ın önümüzdeki dönemde daha fazla işten çıkarma olmayacağı hakkında söz vermediği de gelen haberler arasında. Bakalım HP‘de işten çıkarmalar devam edecek mi?

:: HP’deki işten çıkarmalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “HP’de İşten Çıkarmalar Sürecek!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung ve Lenovo birçok şirketi iflasa süreklemeye başladı. Hayırlısı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Şu hp yi kötüleyenler tek bir model görüp hepsini kullandım sanıyor heralde bütün holdingte hp kullanıyoruz daha ben sorun yaşadığım hp görmedim. Yazıcılar da dahil.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  HP ye kötü diyen arkadaşlar gitsin kumda oynasın.Muhtemelen bunlar samsunglara süper diyen kesim:)

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hp senin sayende cok deli para kazaniyoruz. Boyle devam et.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  HP Batıyor Galib

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bir marka imajın olmadıktan sonra marketing’in zayıf olduktan sonra ürünlerinin ne kadar kaliteli olduğunun bir önemi ***** samsung’a ürettiği telefonların bilgisayarların on kat kalitelisini yapan var ama marka popüler olmuş bir ***** reklam sürekli kendini gündemden düşürmemek için yeni modeller çıkarma onlar hakkında söylentiler sızdırma falan böyle böyle sattırıyor *****, sony gibi zarar eden şirketlerin yapamadığı bu.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bilgisayarları iyimi bildiğin çöp satıyor

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bilgisayarları çok mu iyi anlaşılan sen bilgisayarı kulanmıyorsun hp sanal alemde elektrikli soba olarak geçer kendileri ufo ısıtıcılara kafa tutmaktadır…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Hp bir işe yaramaz, bilgisayarları ve printerları çok iyi diyen arkadaş iyiyi görmemiş***** yaptığı tek iyi şey Plotter!

 10. SDN Okuru dedi ki:

  mekan güzelmiş.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  İyi de bu firmanın bilgisayarları çok iyi. Üstelik printerları çok kaliteli. Anlamadım ben bu işten :/

" HP’de İşten Çıkarmalar Sürecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP’de İşten Çıkarmalar Sürecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP’de İşten Çıkarmalar Sürecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "