HP’den Dijital Eğlenceye – Destek


01 Haziran 2005 Çarşamba 21:00
HP’den Dijital Eğlenceye – Destek

gibi, farklı alanlarda pek çok katkıda bulunuyor.
58. Cannes Film Festivali’nin ana sponsoru olan HP, festival süresince, dijital fotoğrafçılık demoları; sektör liderleri ve üst düzey HP yöneticileriyle paneller; HP Laboratuvarlarında geliştirilen, festivalle ilgili mini animasyon film gösterimi gibi farklı etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Yeni Nesil Animasyonlar

HP, dijital animasyon alanındaki hızlı gelişime ayak uydurmak için, Shrek 2’nin yaratılmasındaki, kullanıma dayalı bilgi işlem teknolojilerindeki yenilikleri, 12 profesyonel animasyon grubunun bir seri kısa film oluşturmasını desteklemek için kullandı. SE3D olarak bilinen proje, HP’nin, gelişen teknolojilerin medya üretiminde ve maliyetindeki etkisine yönelik araştırmalarını destekliyor.

HP’nin festivale sağladığı desteğin bir parçası olarak bu sene, HP Global Strateji ve Teknoloji Başkan Yardımcısı Vikki Pachera’nın da katıldığı bir panel gerçekleşti. Panelde eğlence teknolojilerinin evrimi, son yenilikler ve kullanıcı eğilimleri tartışıldı. Panelde ayrıca, Adobe, OTX Research ve Avrupa Komisyonundan temsilciler de hazır bulundu.

Festivalde, film yıldızlarının yanı sıra, büyük ilgi gören bir diğer isim ise Formula 1de BMW Williams F1 Takımı yarışçısı Mark Webber oldu. FW27 takım arabası da, animasyon filmi Shrek 2 ve yakında gösterime girecek Madagascar gibi, İngilterenin Bristol şehrinde bulunan HP Laboratuvarlarında geliştirilen supercomputing teknolojilerini kullanıyor.

Webberın F1 arabası, festival süresince yarış meraklılarının büyük ilgisini çekti. Ayrıca, BMW Williams F1 Takımı için özel olarak üretilen HP Photosmart R607 BMW Williams F1 Team Special Edition dijital fotoğraf makinesi de, festival süresince fotoğrafçılar tarafından tanıtıldı.

Daha fazla bilgi için: http://www.hp.com
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP’den Dijital Eğlenceye – Destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP’den Dijital Eğlenceye – Destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP’den Dijital Eğlenceye – Destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!