HP’den İnsiyatifli Bulut


07 Temmuz 2010 Çarşamba 08:46
HP’den İnsiyatifli Bulut

HP Yazılım ve Çözümleri Bulut Bilişim İnisiyatifi, müşterilerin özel ve genel bulut bilişim sistemlerini başarıyla benimsemesine ve yaşam döngüsünü yönetmesine yardımcı olmak için HP BT yönetimi yazılım portföyünden yararlanan sektör lideri yazılımlar, hizmetler ve üçüncü taraf entegrasyonlarından oluşuyor.

 Firmanın bu hizmeti, müşterilerin gittikçe büyüyen teknoloji yatırımlarını nasıl yönetecekleri konusunda endişelenmeleri yerine işlerine değer katmaya odaklanmalarını sağlayan üç aşamalı bir yaklaşımı destekliyor. Firmanın bu konuda sunduğu hizmetler ise şu ana başlıklar altında toplanmış;

 

Plan ve tasarım, iş gerekliliklerini karşılamak için doğru bulut bilişim stratejisinin değerlendirilmesi ve tanımlanması anlamına geliyor. Böylece müşteriler kapsamlı danışmanlık ve tasarım hizmetleriyle hem genel hem de özel bulut bilişim ortamlarını uygulayabiliyor ve uyarlayabiliyorlar.

HP Cloud Discovery Workshop, müşteriler bu çalışmayla bulut bilişimi stratejik bir hizmet sağlama seçeneği olarak görmenin yanında bulut bilişimi daha kapsamlı bir BT hizmet sağlama stratejisinin parçası olarak nasıl görünür hale getirebileceklerini öğreniyorlar. Müşterilere, bulut bilişimini iş ve BT stratejisinin bir parçası olarak kullanma konusunda insan, süreç ve teknoloji kavramları çerçevesinde öneriler sunuluyor.

HP Cloud Roadmap Service, müşterilerin bulut bilişimi hizmet sağlama stratejilerinin bir parçası olarak benimsemeleri için öngörülü ve adım adım tanımlanan bir plan belirlemelerine yardımcı oluyor.

HP Cloud Design Service, müşterilerin kullandıkları teknolojiyi iyileştirmek ve işletmede daha fazla esneklik sağlamak için bulut bilişim tabanlı altyapıları benimsemesini hızlandırmaya yardımcı oluyor.

HP Service Management Consulting Services, müşterilerin BT operasyonlarının maliyetini azaltmaya, kalitesini ve servis düzeyini artırmaya yardımcı oluyor. Bu hizmetler BT operasyonları süreçlerini BT Altyapı Kütüphanesi (ITIL) ile sektördeki en iyi uygulamalara dayanarak tasarlıyor ve yapılandırıyor.

Otomasyon sağlama ve yönetim ile bulut bilişim sistemindeki kaynaklar ve uygulamaların kurulumu ile yönetiminde otomasyon sağlanıyor. Böylece müşteri Hizmet Olarak Altyapı (IaaS), Hizmet Olarak Platform (PaaS) ve Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) dahilindeki bulut bilişime hazır çözümleri etkili bir şekilde benimseyerek yönetebiliyor. Bu da değişim için yapılandırılmış son derece esnek bir ortam oluşturuyor.

HP Cloud Service Automation, müşterilerin uygulamalar aracılığıyla altyapılar üzerine kurulu bir özel bulut bilişim mimarisini başarıyla hayata geçirmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda ana BT süreçlerinin özel ve genel bulut bilişim ortamlarında otomasyonunu sağlayarak BT kaynak yönetiminde ortamdan bağımsız tek bir tutarlı yaklaşım oluşturuyor.

HP Business Technology Optimization (BTO) Services for Cloud Infrastructure, müşterilerin işlerinden daha iyi sonuç almalarını sağlamak üzere bulut bilişimden hizmet sağlama stratejilerinin bir parçası olarak yararlanmalarına olanak tanıyor. Bu sayede müşteriler hizmet yönetimi uzmanlığı, test hizmetleri ve yazılım otomasyonunu bir arada kullanarak bulut bilişim hizmetlerini tanımlayabiliyor, kaynaklandırabiliyor, bunların güvenliğini sağlayabiliyor, bunları yönlendirebiliyor ve yönetebiliyor.

Assure, bulut bilişim hizmetlerini benimsemekle ilgili değişken maliyetlerin denetlenmesini sağlıyor. Böylece müşteriler bir yandan değişken maliyetlerini optimize ediyor ve bu maliyetlerin öngörülebilir olmasını sağlıyor, diğer yandan bulut bilişimden yararlanabiliyor.

HP Cloud Assure, bulut bilişim hizmetlerinin hızından, esnekliğinden, ölçeklenebilirliğinden ve düşük maliyetli olmasını avantaja çeviriyor. HP’nin 10 yıllık SaaS deneyiminden ve gelişmiş hizmet düzeyi performansından yararlanan HP Cloud Assure, analiz uzmanlarının güvenilir bulut bilişimde anahtar olduğuna inandığı dört özelliği sağlıyor: Güvenlik, performans, kullanılabilirlik ve maliyet kontrolü.

HP Elastic Test müşterilere kullanıma ve isteğe bağlı olarak büyük miktarda yükü ölçeklendirebilme yeteneği kazandırıyor.

 :: Cloud Computing sistemlerine sıcak bakıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP’den İnsiyatifli Bulut konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP’den İnsiyatifli Bulut ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP’den İnsiyatifli Bulut ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)