HP’den Son Durumla İlgili Resmi Açıklama


20 Ağustos 2011 Cumartesi 06:30
HP’den Son Durumla İlgili Resmi Açıklama

HP’nin resmi sayfasından yapılan açıklamada HP’nin yeni stratejisi ile ilgili çok önemli bilgiler verildi.

Dünyanın en büyük kişisel bilgisayar üreticisi olan ve 2010 mali yılında yaklaşık 41 milyar dolar gelir elde eden kişisel sistemler grubu, alınan karar göre ya yeniden yapılandırılacak ya da satılacak. Bu kararı grubun yönetim ekibi verecek.

Yapılan açıklamada HP’nin kökten bir dönüşüm sağlamak için hazırladığı planı uygulamaya koyduğu belirtildi.

HP CEO’su Leo Apotheker konuya ilişkin olarak; “Kişisel sistemler grubuna yönelik alternatiflerin incelenmesi, hissedarlara sunduğumuz değerleri yükseltmekte olduğu kadar, stratejik ve mali odaklanmamızı güçlendirmekte de ne kadar kararlı olduğumuzun göstergesidir” dedi.

Apotheker ayrıca “Müşterilerimizin ihtiyaçları büyük ölçüde, teknolojinin nasıl tüketildiğini ve nasıl dağıtıldığını yeniden tanımlayan uzun vadeli pazar trendleri tarafından şekillendiriliyor. Biz de bu değişen ihtiyaçlara hitaben, Mart ayında HP için bulut üzerine kurulu çözümler ve yazılımlar içeren bir strateji çerçevesi oluşturduk. O günden bu yana bu pazar trendlerindeki ivmeleri gözlemledik. Bu gözlemlerimiz neticesinde HP’nin yeni ortaya çıkan fırsatları yakalamasını sağlayacak bir dönüşüm için başka ne gibi adımlar atabileceğini değerlendirmeye başladık. Kişisel sistemler grubuna yönelik alternatif arayışlarının Autonomy‘nin de satın alınmasıyla birlikte, HP’nin daha iyi rekabet etmesine ve stratejisini daha iyi gerçekleştirmesine olanak tanıyacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Leo Apotheker açıklamasında “Kişisel sistemler grubu için yeni alternatifleri araştırmanın kişisel sistemler grubunun performansını arttıracağına, daha etkin bir şekilde rekabet edeceğine ve hissedarlarına daha yüksek bir değer sunacağına inanıyoruz. Kişisel sistemler grubu, etkin tedarik zinciri, yaygın satış ağı ve gelişmiş pazara ulaşma modelleri ile pazar lideri konumunda.” dedi.

Apotheker şöyle devam etti: “Biz kişisel sistemler grubunun işini müşterilerine, iş ortaklarına ve çalışanlarına daha iyi pozisyonlayabilmesi için stratejik yatırım kararlarını almasında daha fazla özerlik ve esneklik sağlayacak alternatifler olduğuna inanıyoruz.”

Şimdi ne olacak?

HP yönetimi, mali ve hukuki danışmanları ile birlikte en uygun stratejik değişim alternatiflerini inceliyor. Bu alternatiflerin, bilgisayar bölümünün HP bünyesinden ayrılarak ayrı bir şirket olarak devam etmesinin veya farklı işlemlerin olabileceğini belirtiliyor. HP, bu sürecin yaklaşık 12-18 ay içinde tamamlanmasını öngörüyor.

Yapılan açıklamada kişisel sistemler grubuna yönelik herhangi bir işlemin devamı veya tamamlanmasına yönelik herhangi bir taahhüt verilemeyeceği belirtildi.

:: HP’nin son hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “HP’den Son Durumla İlgili Resmi Açıklama”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  ursus sana katılmadan edemicem bence çekilmesi isabet böylece exper ve casper gibi kaliteli markalarımı daha iyi kendini gösterebilir :D:D:D alemsin yaaa

 2. Ziyaretçi dedi ki:
 3. Ziyaretçi dedi ki:

  GENEL DURUM
  IBM : Server Pazarından çekilme hesapları
  DELL : Kendini bir başka firmaya satma gayretleri
  HP : Daha fazla paralı işler yapma düşünceleri veya küçük parçalara bölünerek yola devam ***** />
  ORACLE : Sun Microsystem i aldıktan sonra, en kıymetli java, Solaris, ve diğer open source kaynaklarına sahip olduktan sonra intel server pazarından çıkma ***** />
  CISCO : Server pazarına girerek, ne yaptığını bilmemenin getirdiği ***** />
  VMWARE : Yeni version, saçma fiyat politikası ile Microzort un ekmeğine yağ sürme çabaları
  MICROZORT : Aynı şeyi boyayıp-boyayıp satma uzmanı, hatta hatalı ürünleri bile
  ( Hatırlayınız; ME, Vista )

  NOT : Güneş, büyük bir balçık bataklığını bile kurutur, toz eder. Firmaların büyük olması, çok satması ürünlerininde kendi büyüklüklerine yakışır şekilde kaliteli olduğunu gö***** />
  Bu firmaların para için etrafı zehirlediklerini ***** />
  Kasasını doldururken zehir saçanlar için aşağıdaki linkleri izleyebilirsiniz ;

  ***** />
  *****

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben de bir webOS geliştiricisi olsam kaçırmazdım bu fırsatı. Win Phone 7 uygulama geliştirme platformu android uygulama geliştirme platformundan bileçok daha iyi.

 5. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı N3CAT1 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Microsoft webOS geliştiricilerini Win Phone 7 platformuna davet etmiş. Ayrıca webOS’dan gelecek olan geliştiricilere ücretsiz telefon, geliştirici araçları ve eğitim vaad etmiş.

  Web Os’lu telefon kullanan cok az gibi . O kadar ugrastilar felan ama sonuc bir android kadar olamadi. Ben olsam ben gecerdim. Windows gelecek vadediyor gibime geliyor. Ama palm hp de calismiyorum . Tabii tekliflere acigim universiteyi bitirdikten sonra.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Microsoft webOS geliştiricilerini Win Phone 7 platformuna davet etmiş. Ayrıca webOS’dan gelecek olan geliştiricilere ücretsiz telefon, geliştirici araçları ve eğitim vaad etmiş.

 7. Ziyaretçi dedi ki:
 8. Ziyaretçi dedi ki:

  PC, Printer, Cep Telefonu, Hesap Makinası, Server, Storage, A4 Kağıt, Procurve switch, …
  Hepside birbirinden kalitesiz ve kötü.
  Çekilmesi isabet olur sektöre kalite gelir.

" HP’den Son Durumla İlgili Resmi Açıklama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP’den Son Durumla İlgili Resmi Açıklama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP’den Son Durumla İlgili Resmi Açıklama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 2. 2 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 3. 3 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 4. 4 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 5. 5 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 6. 6 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 7. 7 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 8. 8 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 9. 9 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 10. 10 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!