HP’den Türkiye’nin İlk Tablet PC Laboratuarı


12 Mayıs 2010 Çarşamba 04:01
HP’den Türkiye’nin İlk Tablet PC Laboratuarı

HP’den destek alan Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Türkiye’deki ilk tablet PC laboratuarını Denizli Şirinköy Zehra Suna Manastır İlköğretim Okulu’nda açtı (HP WebOS’li Tablet Mi Hazırlayacak?).

Laboratuarda yer alan 16 adet tablet PC‘den yararlanan öğrenciler bir yandan bilgisayar becerilerini geliştirirken diğer yandan laboratuarda sosyalleşerek ve birbirileri ile öğretmenleri arasında bilgisayar dersleri aracılığıyla farklı bir iletişim kurarak BT teknolojilerinin kritik bir rol üstlendiği modern hayata hazırlanacaklar.

 

HP Eğitimde Yenilikçilik projesiyle üniversitelere destek oluyor.

 

HP Türkiye, 2009 Eğitimde İnovasyon Fonu girişimi kapsamında fondan yararlanmaya hak kazanan Boğaziçi Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi’ne destek oluyor ve yüksek nitelikli teknoloji profesyonellerine olan talebin arttığı dünyamızda, öğrencileri ileri teknoloji alanında diploma alabilecekleri nitelikli programlara çekmek de zorunlu bir görev haline geliyor (HP, Palm’ı Satın Aldı).

 

HP’nin Vizyonu

Eğitime her zaman önem veren ve çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle katkıda bulunan HP, bu vizyon doğrultusunda Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesi üniversitelerine yönelik “Eğitimde İnovasyon 2009” fonu girişimini başlattı. Mühendislik, bilgisayar, bilgi sistemleri ve bilgi teknolojileri alanındaki lisans programlarından sorumlu fakülte yöneticilerini ve öğretim üyelerini hedefleyen girişim kapsamında eğitim kurumlarından öğrenim, eğitim ve bilgi teknolojilerinde kullanılabilecek yenilikleri ve program iyileştirmelerini içeren teklifler aldı.

HP özellikle öğrencilerin BT kariyerlerinde başarıları için önem taşıyan matematik, fen ya da diğer konularda ilerleme sağlamayı hedefleyen öncü eğitim ve öğretim uygulamalarını HP teknolojileriyle desteklemeye büyük önem veriyor.

:: Firmalardan bu tür destekler sağlamasına nasıl bakıyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HP’den Türkiye’nin İlk Tablet PC Laboratuarı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HP’den Türkiye’nin İlk Tablet PC Laboratuarı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HP’den Türkiye’nin İlk Tablet PC Laboratuarı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)