Okunma

HTC akıllı telefon fabrikasını satıyor!


16 Mart 2017 Perşembe 18:00
HTC akıllı telefon fabrikasını satıyor!

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC’nin sanal gerçeklik konusunda da önemli bir yeri olduğu kesin. Firma bu yerini daha da sağlamlaştırabilmek adına ilginç bir kararın altına imzasını attı ve bir akıllı telefon fabrikasını satarak, parayı sanal gerçeklik departmanına aktarmayı planladıklarını açıkladı.

HTC akıllı telefon işinde küçülmeye mi gidiyor?

Satılacak fabrika için Çin’de faaliyet gösteren ve ismi açıklanmayan bir firma ile anlaştıklarını, satıştan 91.17 milyon Dolar kazanacaklarını belirten HTC yetkilileri, bu kararın tamamen sanal gerçeklik departmanını büyütebilmek için alındığını belirtiyor.

17-03/16/htc-viva.jpg

Shanghai’de bulunan fabrikanın satışının, HTC’nin akıllı telefon departmanında küçülmeye gidilmesi anlamına gelmediğini ve HTC’nin normal takvimine uygun şekilde yeni akıllı telefonlarını üretmeye devam edeceğini de hatırlatalım.

:: HTC’nin bu kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

7 yorum - “HTC akıllı telefon fabrikasını satıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kaç sene önceki Sony'i gördüm.. Vaio markasını tabletler yaygınlaşacak diye boş verip sattılar. Tablet işi ellerinde patladı. İnsanlar bir anda tablete yöneldi ama baktı ki laptopun yerini tutmuyor vazgeçti. Sony'de yaptığı bu yanlış hamleyle yüz yılın fiyaskosu olarak tarihe geç***** de HTC. Abi kral markasınız vallahi tek sorununuz fiyatlar. Uçuk kaçık fiyatlar ile bu iş yürümez. Evet sağlam, kaliteli marka ama insanlar diyor ki ben niye bu kadar para vereyim. Haklı. Ben bir HTC fanıydım ama yıllardır fiyat politikasını değiştirmesini bekledim olmadı. Şimdi Xiaomi ile mutluyum. HTC fiyatları düşerse bile Xiaomi'den vazgeçmem. Ciddi anlamda süper. Hem yazılım hem donanım hemde fiyat.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ureten kazanir.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ve bir dev daha aramızdan ayrılıyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  eskı htc nerdeee

 5. SDN Okuru dedi ki:

  La gecen demedin mi android platformunun iphone u olacagim diye, bizi birakmaaagg

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Apple gibi işte iyi düşünmüşler yalnız Apple hayvani ücret ödüyor sen neyinle o ücretleri ödeyip işlemci ve telefon ürettireceksin?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Cihaz üreten bir sürü firma var zaten bence de akıllıca

Yorum yazın

Geri bildirim