Okunma

HTC Exodus Blockchain telefonu duyuruldu


20 Mayıs 2018 Pazar 14:37
HTC Exodus Blockchain telefonu duyuruldu

Blockchain kavramı ceplerimize kadar inmeye başladı. Geçtiğimiz dönemlerde dünyanın ilk blockchain telefonu, Finney, 1000 dolarlık fiyatı ile tanıtılmıştı. İkinci blockchain telefonu olan HTC Exodus, resmen tanıtıldı!

htc blockchain exodus

HTC Exodus, blockchain için özel olarak geliştirildi!

HTC, blockchain teknolojisi ile geliştirilen Exodus isimli telefonu resmi olarak duyurdu. Özellikle kripto para ile yakından ilgilenen kişiler, bu telefona büyük ilgi gösterebilir. HTC Exodus donanımsal olarak kripto paraları ve uygulamaları güvende tutabilecek. Buna ek olarak evrensel bir kripto para cüzdanı de telefonda dahili olarak yer alacak.

HTC’nin bir diğer hedefi ise, dünyadaki tüm Exodus modelleri arasında bir ağ kurup, kullanıcılar arasında komisyonsuz kripto para transferi gibi olanaklar sunmak.

HTC Vive Kurucusu Phil Chen, bu girişimde önemli bir role sahip olacak. Phil Chen’in HTC Blockchain biriminin başına geçmesi bekleniyor.  Kısa bir süre önce Facebook Messenger ve Instagram yöneticilerinin Facebook blockchain departmanına transfer oluşu, bu geçişte önemli bir rol model olarak tanımlanıyor.

Dünyanın ikinci blockchain teknolojisi ile üretilene telefonu HTC Exodus’un piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz netleşmedi. Telefonun ödemelerinin kripto para ile yapılması da gündemde.

Akıllı telefon dünyasında aradığını bulmakta zorlanan HTC, kripto para ve blockchain ile farklı bir kullanıcısı kitlesinin radarına girmeyi hedefliyor.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HTC Exodus Blockchain telefonu duyuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC Exodus Blockchain telefonu duyuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC Exodus Blockchain telefonu duyuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "