Okunma

HTC Kuralı Bozdu!


31 Ekim 2010 Pazar 17:30
HTC Kuralı Bozdu!

Microsoft, Windows Phone 7’li akıllı telefonlar için belirlediği çeşitli katı kurallar ile tepki toplamıştı. Üreticilere HTC Sense, Samsung Toucwiz gibi kendi kullanıcı arayüzlerini kullanmama şartı getiren Microsoft, donanıma da müdahale ederek, bellek kartı yuvası kullanılmasına karşı çıkmıştı.


Görselde HTC HD7’nin bellek kartı yuvası açık bir şekilde görülüyor.
Hatırlanacağı gibi Samsung Focus’ta da benzer bir durum ortaya çıkmıştı.

Ancak üreticiler konuya farklı bir yaklaşım getirerek sınırları bir parça aşmışa benziyor. HTC donanım ile bütünleşik bir yonga kullanmak yerine Windows Phone 7 logosunun altına bir bellek kartı yerleştirmiş. Basit birkaç müdahale ile bu kartı yuvasından çıkarmak ve hatta yeni bir kart yerleştirmek mümkün.

Yapılan testlerde kart çıkarıldığı takdire telefon, “depolama alanı hatası” uyarısı veriyor. Rom üzerindeki küçük birkaç müdahale ile yahut bir üçüncü şahıs uygulama sayesinde bu sorun gayet kolay bir şekilde aşılacaktır. Ancak HTC’nin bu duruma tepkisi pek de olumlu değil.

Firma 8GB kapasiteli bu bellek kartının içersinde bir takım sistem dosyalarının da olduğuna dikkat çekerek, sistemde ciddi sorunların oluşabileceği uyarısında bulunmuş. Tüm bunlardan daha da önemlisi ise firma bellek kartının çıkarıldığı cihazları garanti kapsamının dışına çıkmış sayacağını belirtmiş.

 

:: Akıllı telefonlarda bellek kartı desteği olmazsa olmazımdır diyenlerden misiniz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HTC Kuralı Bozdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC Kuralı Bozdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC Kuralı Bozdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "