Okunma

HTC One M9 Üretimi Kısıtlanıyor


07 Haziran 2015 Pazar 09:00
HTC One M9 Üretimi Kısıtlanıyor

HTC’nin amiral gemisi HTC One M9 için üzücü haberler geliyor. Şirktetten gelen bilgilere göre HTC’nin kazanç tablosu sıkıntılı bir sürece girdi ve HTC One M9 üretiminde kısıtlamaya gidiliyor. HTC geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada ikinci çeyrek için operasyonel kaybın yaklaşık olarak 257 ile 291 milyon dolar arasında olacağını dile getirdi.

Bu da son çeyreklerdeki olumlu tablonun kötüye doğru evrilişi anlamına geliyor. Zira geçtiğimiz hafta HTC’nin hisseleri tüm zamanlarının en düşük seviyesine gelmişti. Şirket mevcut satış bandının 1.06 ile 1.66 milyar dolar arasında olacağını tahmin ediyor ve önemli bir karara imza atıyor.

Buna göre cihaza olan ilginin azalmasıyla birlikte HTC One M9 akıllı telefonun üretimi yüzde 30 oranında düşürülecek, böylece maddi çalkantıların daha kolay atlatılabilinmesi sağlanacak.

HTC CEO’su Cher Wang ise yılın geri kalanı için özel planları olduğunu, akıllı telefon pazarındaki rekabet gücünü arttırmak istediklerini dile getirdi. Operasyon masraflarında kısıntıya da gideceklerini ekleyen Wang, akıllı telefonlar dışında farklı alanlara da yönelmek niyetinde olduklarını ekledi.

HTC şu aralar tasarımı tamamen yenilenmiş ve önceki nesillere hiç benzemeyen bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor.

:: HTC One M9’un gelecekteki kaderi ne olur dersiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “HTC One M9 Üretimi Kısıtlanıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  görünen köy kılavuz istemez diye korece nasıl yazılıyodu?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  HTC nin bayan yöneticisi maalesef büyük bir hata yapıp M9 un tasarımını M8 ile birebir aynı yaptı,donanımsal olarak da çok büyük bir atılım yapamadı ve bekleneni veremeyip yüksek fiyat politikası da buna eklenince zaten bilindiği üzere işinden ***** HTC nin böyle hata yapma lüksü yok,umarım HTC hatasından ders çıkarır ve kayıplarını azaltır..

 3. fatihrednight1 dedi ki:

  Tasarýmý deðiþtirmemekle büyük hata yaptý. Fiyatý da çok yüksek yapýnca satýþlarda geriledi dolayýsýyla. Ýnþallah M10’da hata yapmaz…

 4. TheFame dedi ki:

  M9 un türevi kaç tane amiral gemisi tanýttý HTC artýk sayamýyorum
  Samsungu örnek alayým derken çuvalladý anlaþýlan
  Kamera , çerçeveler , batarya , sürekli tekrarlanan tasarým , fiyat ve arayüzün stabil ama görsel açýdan diðer arayüzlere yetiþememesi HTCnin kaybetmesinde etken oldu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Htc one E8 bu telefondan daha güzel.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  htc, one m7 deki çıkışını yanlış strateji ile berbat bir hale ***** telefon çıkarıp büyük yanlış yaptılar.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  2900 lira fiat etiketiyle aklımı peynir ekmeklemi yedim ben ya m9 alacak kadar bu kadar saçma bir politika olamaz batmalarına en ufak şaşırmıyorum açık söyliyim hatta batsında böyle firma olmaz ya doğru dürüst güncelleme bile vermiyor.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Htc yanlış yaptığı müddetçe zarar etmesi kaçınılmaz

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bi cacık olmaz htc den

 10. SDN Okuru dedi ki:

  aynı telefonu ısıtıp ısıtıp çakmaya kalkarsanız m7 tasarımını geliştirmek yerine yumurta gibi telefon koyarsanız önümüze bizde almayız bu kadar basit.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  İyi olmuş aynı telefonu vermiş elimize al telefon diyor

 12. SDN Okuru dedi ki:

  2800 TL fiyat etiketi koyarsan kimse almaz tabii sen bunu 2500 yap s6 ile yarışır olsun herkes alır bence

" HTC One M9 Üretimi Kısıtlanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC One M9 Üretimi Kısıtlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC One M9 Üretimi Kısıtlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "