Okunma

HTC’den 100 Milyon Dolarlık Yatırım


27 Nisan 2016 Çarşamba 07:00
HTC’den 100 Milyon Dolarlık Yatırım

HTC Vive Pre ve Oculus Rift‘in çıkışı ile birlikte artık sanal gerçeklik dünyasına adım atmış olduk. Yeni nesil teknoloji ürünleri olan bu sanal gerçeklik gözlükleri, her ne kadar etkileyici bir tecrübe sunsalar da, şu an bu gözlükler için yeterince içerik bulunmuyor. 

Bu noktada HTC, sanal gerçeklik gözlüğü Vive Pre için dünya çapında yeni içerikler üretilmesi amacıyla 100 milyon dolarlık bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bu yatırımla birlikte HTC, yaratıcı fikirlerle üretilecek oyunların Vive Pre için kullanılabilir olmasını amaçlıyor. 

HTC, sanal gerçeklik uygulamalarına mali yardım yapacak

HTC’nin bu yatırım programı ilk olarak Mayıs ayında Çin’in Beijing bölgesinde başlayacak. Asya kıtasından seçilecek olan en umut vaadeden girişimler, 200 bin dolara kadar para yardımı alacaklar. 

Asya denemesinden olumlu sonuç alınması durumunda ise HTC, bu girişimini San Francisco ve Taipei’de de gerçekleştirmek istiyor. 

Sanal gerçeklik uygulamalarına ilk mali yardımı yapan firma HTC değil. Daha önce Rothenberg Ventures adlı firma, geçen yıl San Francisco’da gerçekleştirdiği programda, umut vadeden yapımlara 10 milyon dolar civarında destek vermişti.

:: Sanal gerçeklik uygulamalarının sayısını yeterli buluyor musunuz?




yazarEren Topçu

İyi bir oyuncu ve sıkı bir teknoloji takipçisi. Mütercim tercümanlık öğrencisi ve oyun programlama ile ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “HTC’den 100 Milyon Dolarlık Yatırım”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  o kadar para bastılar eger ki burada'da patlarlarsa bu sefer batarlar…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Htc batacaktin hani aşk olsun yahu 🙂 Beyler htc kalitedir…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Htc piyasaya hafiften adını kazimaya başlıyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Htc nin bu kadar parası kalmış mı

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Önce bir Türkiye'de satışına başlansın. Anca oturup izliyoruz.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Insallah daha iyi teknolojiler görürüz htc den

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bu işlerin arası belki oculus denebilir ama htc yi daha başarılı buluyorum özellikle steam uyumu vs , çıktığı zaman alınabilir halde de fiyatı yüksek de olsa tercihim htc olucak.

" HTC’den 100 Milyon Dolarlık Yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC’den 100 Milyon Dolarlık Yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC’den 100 Milyon Dolarlık Yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "