Okunma

HTC Sense Artık Daha Yetenekli


16 Eylül 2010 Perşembe 09:30
HTC Sense Artık Daha Yetenekli

Akıllı telefon ürünleriyle tanından HTC yeni Desire HD ve Desire Z Android tabanlı akıllı telefonlar ile kullanıcılarına yeni bir ‘HTC Sense‘ deneyimi sunacak.

Firmanın yaptığı açıklamaya göre yeni Sense HTC‘nin telefon modelleri daha fazla kişiselleştirilerek kullanıcı odaklı bir yaklaşım hedefliyor.

HTC Sense, HTC telefonlarının sunduğu mobil deneyimi geliştiren HTCSense.com adlı bir dizi ücretsiz bağlantılı hizmetleri içeren platformla çeşitli anahtar yenilikler sunuyor.

 

 

Android’le Ortaklık Büyüyecek

15 Eylül 2010 tarihinde Londra’da gerçekleştirilen lansman toplantısında konuşan HTC CEO’su Peter Chou, yeni projeleriyle birlikse Sense platformununu telefon kullanımından öte bir hale getirmelerini istedekilerini belirtti.

HTC Sense’in Android işletim sistemiyle olan ortaklaşa çalışmalarını ise Google Mühendislik Başkan Yardımcısı Andy Rubin açıkladı. Rubin, HTC’in Android pazarı için önemli bir marka olduğunu belirtirken Sense ile başlayan bir dizi yeniliğin üzerinde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

 

HTC Sense Nedir?

Yeni HTC Sense deneyimi kullanıcıların multimedya içeriği elde etme, oluşturma, paylaşma ve erişme yöntemlerini geliştiren çeşitli iyileştirmeler sunuyor.

Yeni kamera deneyimi ile kullanıcılar HD videolar kayıt edebiliyor ve çeşitli eğlenceli kamera efektleri ile görüntü yakalayabiliyor ve düzenleyebiliyorlar. Yeni ve farklı çevrimiçi harita deneyimi HTC Locations ile yükleme gecikmeleri olmaksızın ve mobil roaming ücreti ödemeksizin haritalara istendiği anda, anında erişebiliyorlar.

 


HTC Sense ayrıca yeni Koboä e-kitap mağazasından ve tanımları vurgulama, notlarla açıklama ve hızlıca arama ve bilinmeyen terimleri çevirme yeterliliğine sahip yeni, mobil optimize e-okuyucudan faydalanılan yeni, bütünleşik bir çevrimiçi e-okuma deneyimi de içeriyor.

HTCSense.com

Yeni HTCSense.com platformu ile kullanıcılar cep telefonu deneyimlerini, HTC telefonları ya da kişisel bilgisayarları üzerinden kolaylıkla yönetebiliyorlar.

Örneğin, sessize ayarlanmış olsa bile telefonun yüksek sesle çalmasına neden olmak ya da harita üzerinde konumunu işaretlemek suretiyle kaybolan bir telefonun yerini kolaylıkla belirleyebiliyorlar.

 

 

 

Kullanıcılar, telefonun kaybolması ya da çalınması halinde telefonu uzaktan kilitleyebiliyor, çağrı ve mesajları bir başka telefona yönlendirebiliyor, iadesi için telefona mesaj gönderebiliyor, hatta telefondaki tüm kişisel bilgileri uzaktan silebiliyorlar.

HTCSense.com yeni bir HTC telefonun kurulumunu ve kişiler, metin mesajları ve çağrı geçmişi gibi arşivlenen mobil içeriklere PC tarayıcısından erişmeyi kolaylaştırıyor. Kullanıcılar ayrıca duvar kağıtları, HTC scenes, sesler ve eklentiler gibi özel HTC içerikleri ile de telefonlarını kişiselleştirebiliyorlar.

HTC Desire HD

HTC Desire HD parlak 4.3″ LCD ekranı ve Dolby Mobile ve SRS virtual sound ile üstün multimedya içeriğiyle dikkat çekiyor ve bir ilk olarak yeni 1GHz Qualcomm 8255 Snapdragon işlemciye sahip bulunuyor.

 

 

Dual flaşlı 8 megapiksel kamera içeren HTC Desire HD, 720p HD video kaydına olanak tanıyor. HTC Legend‘in monokok mirasını temel alan HTC Desire HD, sert alüminyum bir bloktan şekillendirilmiş bulunuyor ve HTC‘nin bilindik kalitesini ve gücünü yansıtıyor.

Ayrıca çalıştırma dizisini tamamlamak için gereken süreyi kısaltmak suretiyle kullanıcılara hızlı bir şekilde arama yapma ve e-postalara bakma olanağı tanıyan yeni HTC Fast Boot işlevi de içeriyor.

HTC Desire Z


HTC Desire Z, sürekli hareket halinde olan kişilerin Facebook ve Twitter’da arkadaşlarıyla ya da işyerindeki iş arkadaşları ve müşterileri ile bağlantıda kalmalarını kolaylaştırıyor.

HTC Desire Z’de hızlı ve kolay yazım için QWERTY klavye içeren benzersiz bir ‘pop hinge’ bulunuyor. Ayrıca HTC Desire Z’de bulunan klavye, çeşitli klavye kısayolları ile menüleri açmadan yaygın işlevlere anında erişmeyi sağlayan uyarlanabilir iki adet tuş da içeriyor.

 

 

Bunlara ilave olarak HTC Desire Z’de, 720p HD video kaydı ve otomatik flaşlı 5 megapiksel kamera işlevleri de bulunuyor. Artırılmış performans ve pil ömrü için yeni 800MHz Qualcomm 7230 işlemcinin kullanıldığı ilk telefon olma özelliği taşıyan HTC Desire Z, HTC Fast Boot işlevi de içeriyor.

:: HTC’în yeni Sense özellikleri ve bu platformun kullanılacağı telefonlar beklentilerinizi karşıladı mı?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/171742-htc-sense-artik-daha-yetenekli.html

 

 

 


 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HTC Sense Artık Daha Yetenekli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC Sense Artık Daha Yetenekli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC Sense Artık Daha Yetenekli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "