Okunma

HTC Tablet Bilgisayar Hazırlığında mı?


23 Ocak 2011 Pazar 20:00
HTC Tablet Bilgisayar Hazırlığında mı?

Microsoft’un mobil dünyadaki en önemli destekçilerinden biri olan HTC, Android ile birlikte çok daha önemli bir atılım yaparak, pazardaki payını ciddi oranda yükseltmişti. Trendleri yakından takip eden Tayvanlı üreticinin şu ara tablet bilgisayar pazarına da iddialı bir giriş yapması bekleniyor. Görünen o ki firma bu beklentileri boşa çıkarmayacak.

Sensetion Arayüzü

Bu konuya dair ortaya çıkan son somut gelişme ise bir lisans başvurusu oldu. Firma Avrupa için geçerli olmak üzere Sensetion kelimesinin isim haklarını aldı. Üstelik patentin kapsamı da bir hayli geniş. Başvuruda, akıllı telefon, tablet bilgisayar, ebook okuyucu, yazılım, wireless modem, ses donanımları, şarj cihazları ve bataryalar gibi birçok farklı alanda 20’den fazla başlık yer alıyor.

HTC’nin bu başvurusu, akıllı telefonlarda yer alan Sense arayüzünü daha geniş bir tabana yayarak, birçok platformda kullanmak için yapılmış olabilir. Yani Sensetion çok yönlü dijital bir arayüzün adı olacak diyebiliriz.

Sensetion kullanan ilk cihazın ise bir tablet bilgisayar olması ciddi bir olasılık. Hatta bu konuya dair çok ciddi iddialar bile var. Firmanın yeni tabletini Mart ayında Flyer kod adıyla pazara sunacağı söyleniyor. Muhtemelen bu konu da Şubat ayında Barcelona’da resmiyet kazanacaktır diye düşünüyoruz.

 

:: HTC markalı bir tablet bilgisayar satışa sunulsa satın almayı düşünür müsünüz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HTC Tablet Bilgisayar Hazırlığında mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC Tablet Bilgisayar Hazırlığında mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC Tablet Bilgisayar Hazırlığında mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "