Okunma

HTC telefon üretimini durduracak mı?


09 Eylül 2018 Pazar 23:00
HTC telefon üretimini durduracak mı?

Tayvanlı firma HTC için işler iyi gitmiyor. Firmanın geçen aylarda tanıtmış olduğu U12+ adlı yeni amiral gemisi de firmayı zarar etmekten kurtaramıyor. Hiçbir şekilde indirim yapmayan ve yüksek fiyatlardan telefon satan firmanın, yılın ikinci çeyreğinin raporlarında da çok büyük bir değer kaybı olduğu gözükmekte. Peki  gerçekten HTC telefon üretimini durduracak mı?

HTC için tehlike çanları çalıyor!

Yayınlanan raporda değer kayıp oranları inanılmaz seviyede gözükmekte. Geçen yılın ikinci çeyreği 522.388 milyon dolar geliri olan HTC’nin bu yıl ise 220.6 milyon dolar geliri mevcut.

Bu da insanı hayretler içinde bırakan %58 gelir kaybına denk gelmekte.

htc telefon uretimini durduracak-mı 1

Tam olarak 10 çeyrek dönem boyunca gelir kaybetmeye devam eden firmayı ayakta tutan kaynaklar, VR alanındaki gelirleri ve Google ile yapmış oldukları bazı anlaşmalar olarak gözüküyor.

HTC’nin kurucusu ise bu durum ile ilgili “Bundan sonra daha da çok AR ve VR teknolojilerine yoğunlaşacağız.” dedi. Bu açıklamadan yapabileceğimiz çıkarımla, HTC yakın zamanda telefon üretimini durdurabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “HTC telefon üretimini durduracak mı?”

 1. Akskon dedi ki:

  Önünde Nokia gibi bir örnek var. Yanlışta ısrar etti nerelere geldi. Anlamak güç gerçekten. Bu kadar güzel işler çıkaran bir firma nasıl böyle saçmalıklar yapar anlamıyorum.

 2. Anonim dedi ki:

  htc telefonlarına güncelleme vermeyerek kaybetti. Android telefonlarına 1 güncelleme veriyorlardı bundan 5 sene önce. Ben de bu yüzden iPhone aldım

  1. Mustafa dedi ki:

   Elimdeki telefona 1 tane bile sürüm güncellemesi vermediler. Çıktığından beri Android 6. Bir daha yanından geçmem bu markanın.

 3. Anonim dedi ki:

  Geç bile kaldılar ellerindeki nakit parayıda yediler yazık oldu

" HTC telefon üretimini durduracak mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC telefon üretimini durduracak mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC telefon üretimini durduracak mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "