Okunma

HTC – Apple Savaşında Yeni Cephe


27 Aralık 2010 Pazartesi 16:30
HTC – Apple Savaşında Yeni Cephe

Google Nexus One nedeniyle, 2010 Mart ayında başlayan HTC – Apple meydan muharebesi (Apple, HTC’nin kendi teknolojilerini çaldığını iddia etmişti), dur durak bilmeden devam etmiş ve HTC, büyük elmaya çok sert bir yanıt vermişti. Zehir zemberek bir açıklama yapan HTC yöneticileri şu ifadeleri kullanmıştı:

 

 

 

İddialı mı İddialı Açıklama

“Apple’ın gerçek dışı suçlamalarını tabii ki kabul etmiyoruz ve kendimizi tüm gücümüzle savunacağız. İnanın elimizde çok şey var. Biz diğer üreticilere saygılıyız ama onlar bizi, terbiyesizce ‘hırsızlıkla’ suçluyor. Ekonomik açıdan daha güçlü geliştiricilere diş geçiremeyen Apple, bize fütursuzca saldırıyor. Kendimizi savunmak için her şeyi ve daha fazlasını yapacağız. Apple’a çetin bir mücadeleye hazır olmasını öneriyoruz. Savaş istiyorlarsa, alacaklar!”.

Sözünü Tutan Firma: HTC

HTC, açıklamalarının arkasında durdu ve sözünü tutuyor. HTC, kendisine ait 5 teknolojinin, büyük elma tarafından çalındığını savunuyor ve iş bu kadarla kalmıyor. Geçtiğimiz günlerde, Amerika ve Uzak Doğu mahkemelerine “yine” başvuran HTC, tekel kanunlarının ihlal edildiği gerekçesiyle, Amerika’da üretilen Apple ürünlerinin, Uzak Doğu ülkelerinde satışının yasaklanmasını bir kez daha talep etti.

 

HTC bununla da yetinmiyor: Nokia ve Apple arasındaki kan davasında, Nokia’ya destek veriyor. Google ile arası limoni de olsa (HTC ile Google’ın Arası Bozuldu), iPad’i mağlup etmek için, Chrome temelli, çoklu dokunmatik tablet gPad için hummalı bir çalışma yürütüyor. gPad, 2011 yılında satışa sunulacak. Apple çok güçlü olabilir lakin Tayvanlı üretici de epey inatçı.

:: Sizce, HTC mi yoksa Apple mı haklı?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “HTC – Apple Savaşında Yeni Cephe”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    GO HTC GO
    HTC FTW!

" HTC – Apple Savaşında Yeni Cephe konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC – Apple Savaşında Yeni Cephe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC – Apple Savaşında Yeni Cephe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "