Okunma

HTC’nin Güney Kore Ofisi Kapanıyor


30 Temmuz 2012 Pazartesi 07:16
HTC’nin Güney Kore Ofisi Kapanıyor

Bildiğiniz gibi HTC, merkezi Tayvan’da yer alan bir firma. Tayvan dışındaki tüm ülkelerde ise o ülkenin yerel firmalarıyla kıyasıya bir rekabet içerisinde.

Fakat bu rekabet, HTC’nin Güney Kore ofisi açısından pek de hayırlı ilerlemiyor gibi. Çünkü The Next Web’in yayımladığı rapora göre HTC, Güney Kore ofisini kapatma kararı almış.

Gerekçe olarak da firmanın Güney Kore menşeili firmalar olan Samsung ve hatta LG ile bile rekabet edememesi ve ülkedeki pazar payının çok düşük olması olarak gösterilmiş.

Yani firma küçülme politikası içerisinde değil ama yine de Güney Kore pazarından çekilmek, şirketin gelecek planları açısından en mantıklı yol olarak görünüyor. Zira Güney Kore’de Samsung’un dominasyonunu alt etmek imkansız gibi görünüyor.

:: HTC’nin Güney Kore ofisini kapatması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “HTC’nin Güney Kore Ofisi Kapanıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Htc kullanıcısıyım htc ye karşı olan tutkunlugum hala değişmedi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kızlar telefonlardan daha güzel:))

 3. |SeYYaH| dedi ki:

  her horoz kendi çöplüğünde öter demişler.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  turizm işi yapıyorum, şimdiye kadar nekadar güney koreli tanıydıysam elinde samsung vardı… htc akıllı karar almış…. bir gün dönüşü muhteşem olabilir 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  pazar payının düşük olması..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Allahım şu Güney Kore dünyanın teknolojisini sırtına yüklendi taşıyor biz nereye gidiyoruz lan :/

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten htc’nin güney kore de ofisinin bulunması bile hataydı hadi lg yi gectik koskoca samsung karşısında güney kore de telefon satmayı mı düşünüyor?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  HTC pes etmiş

" HTC’nin Güney Kore Ofisi Kapanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC’nin Güney Kore Ofisi Kapanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC’nin Güney Kore Ofisi Kapanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "