Okunma

HTC’nin Yeni Yüzü Robert Downey JR. Oldu


13 Ağustos 2013 Salı 09:00
HTC’nin Yeni Yüzü Robert Downey JR. Oldu

Tayvan merkezli akıllı telefon devlerinden HTC, gerçekleştirdiği en iddialı pazarlama kampanyası “Change”in lansmanını yaptı.

ChangeHTC’nin 17 yıllık tarihi boyunca mobil sektöre damgasını vuran yeniliklerini ve bu sektöre etkisini temsil eden uzun vadeli bir strateji olarak yerini aldı.  Kampanyanın parlayan yüzü ise ünlü oyuncu ve yönetmen Robert Downey Jr. oldu.

“Yapmasını istediğiniz her şeyi” temsil eden “Change” HTC’nin değişimini ve yenilikçi yaklaşımı temelinde yükseliyor.

Geniş bir dijital, sosyal, PR ve çizgi üstü faaliyet yelpazesini içinde barındıran bu global platform, 15 Ağustos tarihinde birçok mecrada başlayacak.

Kampanyanın yaratıcı reklam filmlerinde Robert Downey Jr. değişimi teşvik eden kişi olarak konumlanıyor. Filmlerde kullanıcıların ilgisini çekmek ve konuşulmasını sağlamak üzere HTC kelimesinin yaratıcı çağrışımları incelenecek. HTC’nin değişimin öncüsü rolünü sergilemek üzere tasarlanan reklamlar, Humongous Tinfoil Catamaran ve Hipster Troll Carwash gibi mümkün olan çok sayıdaki HTC kısaltmasını içerecek. Ayrıca “Change” hayata bir dizi sosyal sorumluluk ve deneyimsel faaliyet ile de desteklenecek. 

HTC Pazarlama Kurulu Başkanı Ben Ho, kampanya ile ilgili: “HTC olarak cesur ve yaratıcı kimliğimiz bizleri mobil sektöründe değişimi yapan kişiler konumuna getirirken, fikir liderlerinin dünyanın en iyi telefonu olarak kabul ettiği HTC One gibi bir mucizeyi yaratmamızın önünü açtı. “Change” de yaratıcı ruhumuzun Robert Downey Jr. ile hayat bulan bir yansıması. Orijinal ve eğlenceli platformumuz bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz kampanyalardan farklı olarak halihazırda telefonlarımızın bilinen özelliklerini bir arada sunuyor” dedi.

Çekimleri, Hungry Man’den Bryan Buckley’in yönetmenliğinde, Miami’de stüdyo dışında yapılan ve Los Angeles’ta Beacon Street Studios tarafından bestelenen müziğe yer veren ilk yaratıcı reklam, HTC’nin bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük çok kanallı sosyal medya, televizyon, yazılı basın, açık hava ve mağaza içi kampanyası ile desteklenecek ve bunu ödüllü HTC One akıllı telefon ailesinin inovasyonlarına odaklanan özelliklerinin anlatildigi reklamlar izleyecek.

HTC’nin hedef kitlesinin tercihleri doğrultusunda hazırlanan cizgi üstü kampanyası ağırlıklı olarak sinema, dijital medya üzerinden gerçekleştirilecek. Ingiltere, ABD ve Tayvan başta olmak üzere deneyimsel etkinlikler de, HTC’nin çeşitli yaratıcı yorumlarını deneyimleyebilecek olan tüketicilere yönelik marka mesajını da hayata geçirecek. Yorumu tüketicilere ulaştırmak üzere HTC.com adresindeki kelimeler ve Facebook, Google+ ve Twitter gibi bir dizi sosyal medya kanalı üzerinden tanıtılacak olan uygulama ise insanların HTC’nin mümkün olan en tuhaf yorumlarını belirlemesine imkan vermek amacıyla, ilk olarak çizgiüstü kampanyasında hayata geçirilen olasılık çeşitlerini daha da artırmak üzere geliştirildi. 

HTC’nin küresel ajansı 171 WorldWide tarafından geliştirilen Change yaratıcı reklamının medya kampanyası Omnicom Group’a ait olan M2M Media tarafından yönetilirken PR faaliyetleri ise EMEA bölgesinde Nelson Bostock Group, Kuzey Amerika’da da Waggener Edstrom tarafından sürdürülüyor.

:: HTC’nin yeni PR çalışması sizce başarılı olur mu?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “HTC’nin Yeni Yüzü Robert Downey JR. Oldu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bence robert downey jr oynarsa ve oynadı başarılı olur 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye’de espirisine HaTiCe diye yazsınlar gider alırım 😛

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Robert Downey’i çok severim ama o kullanıyor diye bu telefonu almam ona bakarsak bir çok ünlü iphone kullanıyor ama ben samsung ile devam

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Messi’de gelse bir daha asla htc almam 😀 önemli olan reklamlarda kimi oynattığın değil, önemli olan müşteriye ilgin. Kötü kötü telefonlar üretiyorlar. Batarya berbat ve sabit, sd kart yok, güncelleme yok, servis kötü ve en önemlisi rom, root işleri zor. Özetle htc asla!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  1 sene olmadi nerdeyse bu olay olali.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu adam bana HTC aldırır… 😉

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Robert Downey Jr. burdaysa bundan sonra HTC alıcam o zaman 😀

" HTC’nin Yeni Yüzü Robert Downey JR. Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HTC’nin Yeni Yüzü Robert Downey JR. Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTC’nin Yeni Yüzü Robert Downey JR. Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "