Okunma

Huawei’nin 360 derece kamerası: Honor VR


23 Şubat 2017 Perşembe 04:30
Huawei’nin 360 derece kamerası: Honor VR

Son günlerde oldukça hızlı adımlar atmaya başlayan Huawei, dün Honor Lite modelinin yanı sıra sahip olduğu üst seviye teknik özellikler ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Honor V9 modelinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Mobil Dünya Kongresi‘nde yeni amiral gemisi modelleri Huawei P10 ve P10 Plus‘ın duyurusunu gerçekleştirmeye hazırlanan Huawei, bu kez kullanıcıların karşısına 360 derece çekim yapabilen bir kamera ile çıktı.

Huawei Honor VR kullanıcılara neler sunuyor?

Sanal gerçeklik teknolojisinin yaygınlaşması ve sosyal medya platformlarının 360 derece fotoğraf ve videolara destek sunmaya başlaması ile birlikte, VR kameralara olan ihtiyaç arttı.

Huawei’nin MWC 2017 öncesinde duyurusunu gerçekleştirdiği Honor VR, Insta360 ile ortaklaşa geliştirilmiş bir kamera.

17-02/23/honor_vr_kamera.png

Oldukça kompakt yapısının yanı sıra üzerinde yer alan klips sayesinde akıllı telefonların 3.5 mm jack girişine sabitlenebilen Honor VR, 360 derece fotoğraf ve video çekimi yapabiliyor.

17-02/23/ming_zhao__president_of_huawei_honor_business_unit__holding_honor_vr_camera_close.jpg

Kamera hakkında diğer detayları MWC 2017 etkinliğine saklayan Huawei, cihazın fiyatı ve teknik özellikleri hakkında açıklama yapmaktan kaçındı.

Kullanıcıların en çok merak ettiği konu ise, Honor VR’ın sadece Huawei’nin akıllı telefonları ile mi yoksa marka bağımsız mı çalışacağı oldu.

:: 360 derece kameraları kullanıyor musunuz?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

1 yorum - “Huawei’nin 360 derece kamerası: Honor VR”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bence 360 derece kameralar 3 lensli yapıda olmalı. O zaman hem ister tek açı kullan ister 360 derece kullan, çok daha kullanışlı olur. Tabi görüntüleri üst üste bindirmek biraz sıkıntılı olabilir ama onu da aşarlar zamanla.

Yorum yazın

Geri bildirim