Huawei, ABD’den istediğini aldı! Ortalık karıştı


16 Haziran 2020 Salı 07:00
Huawei, ABD’den istediğini aldı! Ortalık karıştı

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklama birçok kişiyi heyecanlandırdı. Huawei 5G teknolojisi adına yaşanan gelişmelerin seyrini değiştirebilecek kadar önemli olan bu açıklama, akıllı telefon piyasasını derinden sarsacak.

Huawei 5G teknolojisi için ABD’li firmalar ile çalışabilecek!

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ABD’nin telekomünikasyon sektöründeki gelirini artırmak adına Huawei ile ABD’li firmaların ortak bir şekilde çalışabileceğini ifade etti. Bu bağlamda yeni bir düzenleme yapıldı.

İlgili düzenlemenin 5G adına yapılan ticaret anlaşmalarını kapsadığı bildirildi. Ross, Huawei’ye uygulanan ambargo ile 5G için yapılan anlaşmaların arasında bir bağlantının olmadığını ve ambargonun bu kuralı etkilemediğini söyledi.

Huawei 5G teknolojisi

ABD Ticaret Bakanı, bu konu hakkında iddialı bir demeç verdi: “Amerika Birleşik Devletleri, küresel inovasyon alanında lider olmaya devam edecek. ABD Ticaret Bakanlığı, bu ülke tarafından üretilen teknolojilerin uluslararası standartlar haline gelmesini sağlamak adına ABD’li şirketlerin teknoloji alanındaki çalışmalarını destekleyerek ülkemizin ulusal güvenliğini ve dış politika çıkarlarını korumaya kararlıdır.”

Huawei, bu açıklama ile beraber 5G teknolojisi adına istediğini elde etmiş oldu. Buradan hareketle ABD Başkanı Donald Trump’ın kendi ülkesini teknoloji alanında başkaları tarafından örnek alınan ve bu konuda bir karar merci olarak görülen bir ülkeye dönüştürmek istediğini anlıyoruz.

Huawei 5G

Wilbur Ross, ABD tarafından yapılan çalışmaların 4 ana sektörü doğrudan etkilediğini aktardı: 5G’nin geleceği, otomatik araçlar, yapay zekâ ve diğer ileri düzey teknolojiler. Peki kullanıcılar 5G’den neler bekliyor?

5G altyapısından internete video yükleme konusunda çok yüksek bir hız sağlaması ve kendi kendine giden araçlara destek vermesi bekleniyor. Son olarak ABD, geçen yıldan beri Huawei’ye ticari anlamda baskı yapmaya devam ediyor.

Huawei

Hatırlanacağı üzere Huawei, 5G teknolojisini ABD’de kullanmak istiyordu. Buna ek olarak Huawei’nin bir numaralı ismi olan Ren Zhengfei, her fırsatta ABD ile birlikte çalışmak istediğini dile getiriyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Huawei, ABD’den istediğini aldı! Ortalık karıştı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  5g ile kanser vakaları fırlayacak

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Hepiniz yanlış anlıyorsunuz ha. Huawei uretecegi 5g teknoji ürünlerinin tedarigini abd den alacak diyor. Orda kullanacak demiyor. Sıtandarti abd belirliycek. İki ülke arsında 5g farkı olmayacak. En çok abdye yarayan bir iş bu.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Hani casusluk yapıyordu madem gerçekten casusluk yapoyor neden izin verildi ulan iyice insanları aptal yerine koymaya başladılar

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben size tercume edeyin, sirketler de diyorki 5g cin teknolojisini ulke icinde kullanip satamazsiniz, fakat yabanci ulkelerde 5g ihalelerine girip daha cok kar etmek icin ucuz cin 5g teknolojisini onlar ile anlasma yapip abd haric ulkelere satip kurabilirsiniz. Yani abd li bir sirket Turkiyede 5G ihalesine girip cinden ucuza alacaklari 5g alt yapisini bizlere satabilir. Tercumesi budur vessalam.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Oooohhhh mis benimkide Huawei

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  E şimdi Amerika 5g iletişim altyapısını casuslara mı vermiş oldu.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Casus senin babaannen

" Huawei, ABD’den istediğini aldı! Ortalık karıştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei, ABD’den istediğini aldı! Ortalık karıştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei, ABD’den istediğini aldı! Ortalık karıştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!