Okunma

Huawei, 6 yılda 1.500 kişiyi işe alacak


20 Ağustos 2019 Salı 11:45
Huawei, 6 yılda 1.500 kişiyi işe alacak

Huawei küresel pazarda daha fazla rekabet edebilmek ve Amerika Birleşik Devletleri’nden teknoloji beklemekten ziyade kendine güvenmek için yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Son olarak, bununla ilgili Rusya’da yeni bir adım atan şirket, Moskova ve St. Petersburg için harekete geçti. Huawei Rusya içindeki iki araştırma merkezinde yenilikler yapıyor.

Huawei Rusya sularında güçlenecek

Çinli teknoloji devinin Rusya’da iki araştırma merkezi bulunuyor. Son çıkan haberlere göre şirket bu merkezler için harekete geçti. Ar-Ge merkezlerine önümüzdeki 6 yıl içinde daha fazla personel alacak. Hem Moskova’da hem de St. Petersburg’da yer alan merkezlerde 500 kişi çalışıyor. Ancak bu rakamın 2019 yılının sonuna kadar 500 yeni araştırmacıyla 1.000’e çıkarılması bekleniyor. 2025 yılında ise 1.000 yeni çalışan daha işe alınacak.

Bu yeni işe alımların, Rus bilim topluluklarından, üniversitelerden ve araştırma merkezlerinden destek almasa bekleniyor. Başta da dediğimiz gibi bu hamle şirketin, küresel pazarlarda rekabet edebilirliğini artıracak. Aynı zamanda ABD’den teknoloji beklemek zorunda kalmayacak.

Bu yılın H1 Business sonuçlarına göre Huawei, yapay zeka, robotik, 5G ve yongalar için kullanılması için Ar-Ge’ye toplamda 17.4 milyar dolar yatırım yapmış durumda.

Son olarak şirketin geçen yıl toplam yatırımının yüzde 14.1’inin Ar-Ge’ye olduğunu belirtelim.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Huawei, 6 yılda 1.500 kişiyi işe alacak”

 1. Mustafa dedi ki:

  Huawei kullanmayanlar Huawei markasını kötülemişler. Yazık gerçekten

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Huawei’e çöp diyenler ,kotuleyenler yalan söylüyordur veyahut eski modellerini kullanıp rafadan atiyordur. İki sidiklinin yalaniyla kocaman marka zedelenecek değil.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Huawei ♥️

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Altta okuduğum yorumda ekranı yeşeren yazmış arkadaş googleden baktım araştırdım evet şikayet var bu konuda biraz araştırın yeşillenme karar ma olmuş önceki modellerinde

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yaşadığımız olayı anlatayım en yakın iş yerinden arkadaşım huawei aldı güneşe telefonu çıkardığı zaman ekranın yazıları zor görünüyordu sonra telefonun wifisi o kadar zayıf çekiyorki bizde şaşırdık hepimizin ful çeken wifisi huaweide çekmiyordu sıfır aldı telefonu bu tarz sorunlar yaşadı aldı telefoncuya sattıp şuan not 9 aldı huaweilerde sorun çıkan çok galiba ben hiç kullanmadım huawei bu olayı gördükten sonrada almam zaten huawei

 6. Anonim dedi ki:

  Herkes neden bukadar huaweiyi kötülüyor bu yorumların sahipleri samsung elemenları olqbilirmi yoksa gerçekten çöpmü huawei?

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Neden aşağıdaki yorumlar hep ***** çöp yani?Yattığınız yerden baba parasıyla aldığınız kare ekran iPhone lariniz la nereye varmak istemekte siniz?

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Huawei den birileri ananla bacına grup atmış gibi davranıyorsun

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çöp işe alsan nolcak geri çıkarırsın huawei bitti artık

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kokmuş huawei berbat herşeyin kalitesiz yanan yeşillenen ekranların berbat bataryan çekmeyen telefonların çöplük balon reklamların

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ohhh battın kurtulduk senden huawei

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çöööööööööööööööööööööp huawei

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Huawei kadar plastik balon bi şirket yok tamamen çöp iğrenç

  1. karadeniz45 dedi ki:

   Ulan leylek daha gecen övdügün telefonu simdi gömmüssün

" Huawei, 6 yılda 1.500 kişiyi işe alacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei, 6 yılda 1.500 kişiyi işe alacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei, 6 yılda 1.500 kişiyi işe alacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "