Huawei adına 2021 için korkutucu tablo açıklandı


06 Ocak 2021 Çarşamba 11:00
Huawei adına 2021 için korkutucu tablo açıklandı

Çinli teknoloji devi Huawei, 2 yıldır ABD’den gelen ‘ambargo‘ uygulamasıyla karşı karşıya kalıyor. 2020 yılında 170 milyondan fazla akıllı telefon satan markanın bu ambargodan pek de zarar gördüğü söylenemez. Ancak 2021 yılı için Tayvanlı TrendForce, Huawei akıllı telefon satışları için bir ‘çakılma‘ beklendiğini açıkladı.

TrendForce’dan ‘Huawei, 7. sıraya kadar gerileyecek’ tahmini geldi

Huawei, 2020 yılı boyunca akıllı telefon satış rakamları ile listenin tepesindeki markalardan biri olmayı başardı. 170 milyondan fazla satış yapan şirketin, 2021 yılında ise büyük bir düşüş yaşayacağı ve 45 milyon telefon satacağı ön görüldü.

Huawei akıllı telefon satışları, TendForce tarafından tahmin edildiği gibi bir düşüş yaşarsa, marka rakiplerinin epey gerisinde kalacak. Huawei, 45 milyon adet telefon sattığı durumda ‘en çok satan markalar’ listesinde yedinci sıraya gerileyecek. Tabloyu aşağıda görebilirsiniz.

2021 akıllı telefon satışları

TrendForce’un tarafından oluşturulan 2021 akıllı telefon satışları tablosunda zirvede ise Samsung yer alıyor. Güney Koreli firmanın 2021 yılında satış rakamlarını biraz daha artırarak zirvedeki yerini koruması bekleniyor. Huawei için beklenen tablonun tersine; Xiaomi ve OPPO tarafında satış rakamlarının ciddi oranda yükselmesi beklentiler arasında yer alıyor. Vivo’nun da satış istatistiklerini; 110 milyon adetten, 145 milyona çıkaracağı ön görülüyor

Ayrıca Xiaomi’nin akıllı telefon satış sayısını 198 milyona çıkararak, Huawei’nin elindeki üçüncülük unvanının yeni sahibi olacağı tahmin ediliyor.

Huawei’den TrendForce’a yanıt: Geri adım atmayacağız

Huawei, TrendForce şirketinin araştırması sonucunda 2021’de satışlarının önemli ölçüde düşeceğine ve pazardaki konumunda değişiklik olacağına ilişkin verilere yönelik olarak, şu değerlendirmeyi yaptı;

“Son zamanlarda yaşanan gelişmelerle yaşanan zorluklar tüm kesimler tarafından bilinmektedir. Ancak bu gelişmeler herhangi bir şekilde geri adım atmamıza yol açmayacaktır. Huawei, tüketicilerine en kaliteli ve güncel teknoloji ürünlerini sunmaya devam edecektir 2019 yılından bu yana yaşanan gelişmeler, karşımıza çıkan zorluklar ne denli büyük olursa olsun, ürünlerimizle tüketicilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.
yazarDeniz Keskin

1998 yılında doğan Deniz Keskin, medya alanına ilk adımını Aydın Doğan Lisesi’yle attı. İlk deneyimini Hürriyet Gazetesi’nde staj yaparak kazandı. Marmara Üniversitesi’nde eğitimine devam ediyor ve SDN bünyesinde çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

Huawei 💪💪💪

" Huawei adına 2021 için korkutucu tablo açıklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei adına 2021 için korkutucu tablo açıklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei adına 2021 için korkutucu tablo açıklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!