Okunma

Huawei akıllı oyuncu saati geliştiriyor!


04 Mayıs 2018 Cuma 18:00
Huawei akıllı oyuncu saati geliştiriyor!

Oyun odaklı akıllı telefon modellerinin çoğaldığı dönemde Huawei ise akıllı saat konusunda bir ilki gerçekleştirmek üzere. Yeni bir patent, şirketin oyun odaklı akıllı saat modeli üzerinde çalıştığını ortaya çıkarttı. İşte, Huawei akıllı oyuncu saati hakkında ilk detaylar.

Huawei akıllı oyuncu saati neler sunacak?

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) tarafından listelenen patent “akıllı giyilebilir cihaz ve aynı giyilebilir cihaz için kontrol yöntemi” adını taşıyor. Bu arada şirketin bu patent başvurusunu 15 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirdiğini de belirtelim. Ayrıca Huawei, benzer başvuruyu 2015 ve 2016 yıllarında da Çin’de de yapmış durumda. Son başvuru ise daha öncekiler üzerine konan geliştirmeler odaklı gibi gözüküyor.

Açıklamalara bakılırsa Huawei, daha önce de uygulanmış olan kayış kullanımı ile akıllı saat kontrolü yöntemini benimsediği görülüyor. Öte yandan, bu yöntemin özelleştirilerek tamamen oyun odaklı hale getirilmesi bir ilk.

Huawei akıllı oyuncu saati

Kayışın her iki tarafındaki mekanik sensörler ve dokunmatik bölgeler, kaydırma ve uzun süreli basma hareketleri ile aktif hale getirilebilecek. Ayrıca saat kayışı, sanal klavye görevi de üstlenecek. Bu sanal klavyenin yarısı sağ yarısı sol kayış üzerinde yer alacak. Kullanıcıların tüm karakterlere erişebilmesi için aşağı ve yukarı kaydırma hareketleri de yapması gerekecek. Dokunma, kaydırma, çekme, sallama, basma gibi hareketlerin her birine farklı işlevler de atanacağı belirtiliyor.

Ek olarak, kullanıcılar akıllı oyuncu saatini kollarına taktıklarında veya saat belirli bir yüzeye konduğunda da farklı kullanımlar sunacak. Oyun sırasında ise kayış, aynı bir oyun kumandası gibi yönlendirme tuşları ve kontrol tuşları olarak çalışacak. Selfie çekmek, yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapmak, metin kopyalamak ve çok daha fazlası da kayışlar ile gerçekleştirilebilecek.

Maalesef Huawei tarafından akıllı oyuncu saatinin piyasaya ne zaman sürülebileceği konusunda ise şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor.

:: Huawei’nin akıllı oyuncu saati ile ilgili çalışmaları hakkında düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Huawei akıllı oyuncu saati geliştiriyor!”

  1. berke dedi ki:

    herşeyde oyuncular için çıkıyo
    oyuncu kulaklığı oyuncu mause si oyuncu kulaklığı oyuncu telefonu vb.

" Huawei akıllı oyuncu saati geliştiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei akıllı oyuncu saati geliştiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei akıllı oyuncu saati geliştiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "