Huawei’den “Avrupa malı” sözü!


05 Şubat 2020 Çarşamba 14:02
Huawei’den “Avrupa malı” sözü!

2019 yılı içinde patlak veren Huawei ABD krizi ile birlikte zorlu şartlar altına giren Huawei’nin ABD’li üreticilerle ilişkisi kesilmişti. ABD, Huawei ile iş yapmamaları konusunda yalnızca üreticilere değil, Avrupa ülkelerine de baskı yapmaya başlamıştı. Bu baskılara karşılık Huawei de Avrupa ile güven temelli bir ilişki kurmak için çalışmalarını sürdürdü. Şimdi ise Huawei Avrupa üretim tesisi duyurusu ile gündeme geldi.

Huawei Avrupa üretim tesisi kurulacak

Huawei Avrupa üretim tesisi için müjdeli haber Huawei yöneticisi Abraham Liu’den geldi. Avrupa’ya üretim tesisleri kuracaklarını söyleyen Liu, burada 5G üzerinde çalışmalar yürütüleceğini belirtti. Böylece tesislerde ‘Made in Europe’ damgalı 5G bileşenleri üretilecek. Liu ayrıca açıklamasında Huawei’nin Avrupa’da her zamankinden çok daha aktif olduğunun altını çizdi.

Hatırlayacağınız gibi kısa bir süre önce AB Komisyonu, Huawei’yi 5G mobil ağlar konusunda saf dışı bırakma konusunu masaya yatırdı. Bunun ardından karar, AB üyesi ülkelere bırakıldı. Şimdi ise AB’de kurulacak üretim tesisleri Huawei’yi dışlanmaktan kurtarabilir.

Bu arada Huawei’nin 5G teknolojisi alanında dünyanın önde gelen ağ tedarikçilerinden biri. Ancak, Almanya da dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinin Huawei ile ilgili tereddütleri var. Bunun sebebi ise Huawei’ye yöneltilen casusluk suçlamaları. ABD, bu sebepten Huawei’yi dışladı ve aynı davranışta bulunmaları yönünde Avrupa ülkelerine baskı uyguluyor.

Son olarak hatırlatalım; ABD, Huawei’nin, ulusal güvenliği tehdit edebilecek önemli bilgileri Çin hükümeti ile paylaştığını iddia ediyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Huawei’den “Avrupa malı” sözü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei’den “Avrupa malı” sözü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei’den “Avrupa malı” sözü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  2. 2 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  3. 3 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  4. 4 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  5. 5 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  6. 6 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  7. 7 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  8. 8 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  9. 9 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  10. 10 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti