Huawei elektrikli araba için heyecanlandıran iddia


26 Şubat 2021 Cuma 20:45
ABONE OL
Huawei elektrikli araba için heyecanlandıran iddia

Uzun bir süredir Huawei denildiğinde akıllara ABD ambargosu geliyor. Donald Trump’ın başkan olduğu dönemde ABD’li şirketlerle ticaret yapması yasaklanan ve bu nedenle Google hizmetlerine ve uygulamalarına yeni telefonlarında yer veremeyen Huawei çözümü kendi ürünlerini geliştirmekte buldu. Huawei elektrikli araba geliştirmek için kolları sıvamış durumda.

Telefon pazar payında kayıp ve buna bağlı olarak gelir kaybı yaşamış olsa da, süreci beklenilenden daha hafif bir şekilde atlamakta olan Çinli teknoloji devi farklı alanlarda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Apple ile benzer şekilde Huawei de araba üretecek.

Huawei elektrikli araba 2021 yılında yollarda olabilir

Huawei’nin araç üretimi için çalışmalar yürüttüğü daha önce yine gündeme gelmişti. Reuters tarafından paylaşılan habere göre Changan, BAIC Group ve bu alanda faaliyet gösteren diğer firmalar ile görüşmeler başladı. Kendi tesisini kurmak yerine hali hazırda üretim yapan bir şirket aracılığıyla aracını piyasaya sürecek olan Huawei bu sayede seri üretim sürecini hızlandıracak.

Bazı kaynaklar aracın 2021 yılının sonunda piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Ancak bunun ne kadar gerçekçi bir iddia olduğu tartışma konusu.

https://shiftdelete.net/?p=467049&preview=true

Haber ilk bakışta oldukça şaşırtıcı olsa bile, aslında sürpriz değil. Elektrikli otomobillerin yükselişiyle beraber, arabalar geleneksel ürünler olmaktan çıkıp teknolojik ürünler haline geldi. Bu durum batarya ve çeşitli konularda oldukça deneyimli olan şirketlerin gözünü bu alana dikmesine sebep oldu. Apple ve Xiaomi bu alana yatırım yapan diğer teknoloji şirketleri.

Teknoloji devlerinin otomobil sektörüne adım atmasının Volkswagen, BMW ve Mercedes gibi üreticileri nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.
yazarOğuz Çakır

1998 yılında Samsun’da doğdu. Uzun yıllardır meraklısı olduğum teknolojiyi, inceliyor ve yakından takip ediyor. İstanbul Üniversitesi'nde eğitimime devam ederken, bir yandan da ShiftDelete.net için teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bi sen eksuktun

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Huawei pişmanlık

" Huawei elektrikli araba için heyecanlandıran iddia konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei elektrikli araba için heyecanlandıran iddia ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei elektrikli araba için heyecanlandıran iddia ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  2. 2 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  3. 3 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  4. 4 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  5. 5 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  6. 6 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  7. 7 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  8. 8 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  9. 9 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  10. 10 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?