Huawei, Federal İletişim Komisyonu’na dava açtı


10 Şubat 2021 Çarşamba 21:17
ABONE OL
Huawei, Federal İletişim Komisyonu’na dava açtı

Huawei, Federal İletişim Komisyonu‘nun (FCC) “güvenlik tehdidi” tanımına itiraz eden bir dava açtı. The Wall Street Journal’a göre Huawei, geçen yıl FCC‘nin şirketi, ulusal güvenlik tehdidi olarak tanımladığı bir karara itiraz etmek amacı ile dava açtı.

Açılan bu davanın, Çinli üreticinin Başkan Trump’ın görevde olduğu süre boyunca şirkete uyguladığı kısıtlamaların bir kısmını geri kaldırmaya çalıştığı için ortaya çıktığı düşünülüyor.

Huawei, FCC’nin şirket yetkisini aştığını düşünüyor 

Pazartesi günü açılan davada şirket, FCC‘nin kararını verirken yetkisini aştığını iddia ediyor. FCC’nin verdiği karar, Huawei’yi ulusal güvenlik tehdidi olarak etiketlemenin yanı sıra, ABD operatörlerinin Huawei‘den ağ donanımı satın almak için ajansın Evrensel Hizmet Fonu‘na erişmesini de engelliyor.

Ajansın bir sözcüsü, konuyla alakalı; “Geçen yıl FCC, çok sayıda ABD ulusal güvenlik kurumu tarafından geliştirilen önemli bir kanıta dayalı olarak Huawei’yi ulusal güvenlik tehdidi olarak tanımlayan nihai bir atama yayınladı. Bu kararı savunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bilindiği üzere Başkan Trump, görevde olduğu dört yıl boyunca, Çin hükümetinin Huawei’nin ağ ekipmanını ABD ve müttefikleri hakkında casusluk yapmak için kullanabileceği iddialarında bulunmuş, ancak resmi bir kanıt sunmamıştı.

Huawei, Honor alt markası için satış anlaşması yaptı iddiası

Huawei davayı açtıktan sadece saatler sonra, kurucusu Ren Zhengfei gazetecilere Başkan Biden ile telefonda konuşma şansını memnuniyetle karşılayacağını söyledi. Zhengfei, “Hala ABD’li şirketlerin Çin ekonomisiyle birlikte gelişebilmesi için birçok ABD bileşeni, parçası ve makinesi satın alabilmeyi umuyoruz” dedi.

Davanın akıbeti önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Huawei’nin FCC’nin bu kararına karşı tutumunu siz nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Huawei ve çin mali telefonlarin hepsi dandik.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Huawei haklı 10, 15 milyara marka telefon ve Android olmayan telefon yerine hertürlü ihtiyacı karşılayan Android huawei modellerinden almak bence daha iyi ABD Bizi salak sanıyor galiba yada enayi eninde sonunda çin zaten tüm dünyayı ele geçirecek bu neyin kafası sadece huawei safdışı bırakmak amaç ben huawei p30 pro ile memnunum.

" Huawei, Federal İletişim Komisyonu’na dava açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei, Federal İletişim Komisyonu’na dava açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei, Federal İletişim Komisyonu’na dava açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  2. 2 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  3. 3 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  4. 4 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  5. 5 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  6. 6 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  7. 7 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  8. 8 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  9. 9 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  10. 10 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri