Huawei garanti sorgulama nasıl yapılır?


05 Aralık 2019 Perşembe 05:00
Huawei garanti sorgulama nasıl yapılır?

Huawei garanti sorgulama konusu, Huawei marka bir cihaz almış ve garanti süresinin ne zaman biteceğini bilmeyen insanların problemi. Telefonunda herhangi bir sıkıntı olan, ya da elindeki cep telefonunu satmak isteyenler Huawei garanti süresinin ne kadar olduğunu oldukça merak ediyor. Yazımızın devamında Huawei Türkiye garanti süresi ne kadar, Huawei garanti takip işlemi nasıl yapılır, Huawei garanti kapsamı gibi sorulara değineceğiz. Cihazınızın Huawei Türkiye garantisi olup olmadığını yazımızın devamında öğrenmiş olacaksınız.

huawei garanti sorgulama rehberi

Huawei garanti sorgulama için gerekenler neler?

Huawei garanti sorgusunu yapmak için cihazınızın IMEI numarası yeterli olmaktadır. IMEI numarasını öğrenmek için arama kısmına “*#06#” yazıp, arama tuşuna basmanız yeterli. Karşınıza çıkacak olan 14 ya da 16 haneli bu kodu, cihazınızın kimlik numarası olarak düşünebilirsiniz. Huawei Türkiye garanti işlemi sorgusu için telefon faturası ya da başka herhangi bir belge gerekmiyor.

Huawei Türkiye garanti sorgulama işlemi – Huawei Türkiye garantisi

Cihazınızın Huawei Türkiye garantisi kapsamında olup olmadığını sorgulamak için gerekli adımları aşağıdan takip edebilirsiniz.

1- Huawei Türkiye garanti sorgulama için buradaki adrese giriyoruz.

2- Daha sonra telefonumuzun IMEI numarasını gerekli alana yazıyoruz. Hemen altındaki Doğrulama kodu” kısmını da doğru bir şekilde yazdıktan sonra “ARA” butonuna basarak Huawei garanti sorgulama işlemimizi gerçekleştiriyoruz.

huawei garanti kapsamı

Huawei garanti servisi nerede var?

Huawei Türkiye garanti servisi birçok ilde bulunmaktadır. Size olan yakınlığına göre cihazınızı götürebilirsiniz. Dilerseniz buradan giriş yaparak, size en yakın Huawei garanti servisleri nerede kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Cihazınız bazı Huawei garanti servisleri tarafından mesafeli gönderim ile de alınabilmektedir. Bu gönderim ücretleri, Huawei tarafından karşılanmaktadır. Ücretsiz olarak gönderim yapabilirsiniz. Huawei Türkiye garanti servisi listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bazı Huawei garanti servisi şubeleri sadece elden teslim almaktadır. Yani mesafeli gönderimi kabul etmemektedir. Bu Huawei garanti servisleri listesine de yukarıda paylaştığımız internet adresinden kolaylıkla ulaşabilir, Huawei Türkiye garantisi olan cihazlarınızın Huawei garanti servis işlemlerini yapabilirsiniz.

huawei türkiye garanti

Huawei garanti takip nasıl yapılır?

Huawei garanti takip işlemi ayrıntılı olarak buradaki adresten sağlanmaktadır. Huawei garanti takip etme için aşağıdaki görselde işaretli olarak bulunan yerleri doğru bir şekilde doldurarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Huawei garanti takip süreci ekranı, cihazın servisteki durumuna göre sürekli güncellenmektedir.

Huawei garanti ve Huawei garanti takip işlemleri ülkemiz tüketici kanunları doğrultusunda yapılmaktadır. Onarım işlemine alınmış cihazın onarım süresi 10 iş gününü geçtiği takdirde firma size benzer özelliklerde yedek bir cihaz vermek zorundadır.

Onarım işlemi 20 iş gününden fazla olamaz. 20 iş gününden fazla olduğu durumlarda ise tüketici, firmadan cihaz bedelini isteyebilir.

Onarımı yapılamayacak durumda olan cihazlar içinse firma, kullanıcıya yeni ve aynı model cihazı temin etmek zorundadır. Huawei Türkiye garantisi olan cihazın serviste geçirdiği süre, cihazın garanti süresinin sonuna eklenir.

Huawei garanti takip süreci içerisinde bulunduğunuz duruma göre, bu tür yasal haklarınız olduğunu unutmamalısınız.

huawei garanti takip

Huawei yurt dışı garanti nedir?

Huawei yurt dışı garanti konusu yurt dışından telefon almış ya da alacak kişileri mutsuz edebilir. Çünkü Huawei markasının uluslararası garanti uygulaması bulunmadığından dolayı yurt dışından alacağınız cihazın Türkiye üzerinde garantisi geçerli olmayacaktır. Huawei cihaz sahipleri bu koşulda, hiçbir şekilde Huawei Türkiye servisi haklarından faydalanamıyorlar.

Cihazınızın Huawei garanti kapsamında olup olmadığını öğrenmek için paylaştığımız görseldeki “Destek” bölümünden “Huawei Destek Ekibi” ile iletişime geçebilirsiniz.

huawei türkiye garantisi

Huawei garanti kapsamı

Huawei Türkiye garanti işlemlerinde bazı durumlar garanti kapsamı dışında tutulmuştur. Bunların en başında oluşabilecek her türlü darbe, çizik, kırık ve LCD ekranda bulunan hasarlar garanti kapsamı dışındadır. Huawei garanti şartları diğer firmalar gibi hemen hemen aynı durumları kapsıyor.

Ürüne sonradan yapılmış yazılım ve eklentiler de Huawei garanti kapsamı dışındadır. Ürüne yapılabilecek güncellemeler sadece Huawei resmi güncellemeleridir. Yapılacak olan incelemede resmi olmayan bir güncelleme yüklenmesi tespit edilirse, cihazınız garanti dışında kalacaktır.

Yüksek voltaj sonucu ya da sahte şarj aleti kullanımı sonrası ortaya çıkabilecek olan elektriksel hasarlar da yine aynı şekilde garanti kapsamı dışında tutulmaktadır.

huawei garanti sorgulama nasıl yapılır

Deprem, sel ve yangın gibi doğal afetler sonucu ortaya çıkabilecek hasarlar Huawei garanti kapsamı dışında tutulmaktadır.

Huawei Türkiye garantisi olan cihazlar için garanti koşulları hemen hemen diğer firmalarla aynı olsa da Huawei Türkiye garanti kapsamı dışında olan yurt dışı cihazlar için aynı teknik desteği vermiyor.
yazarOğuzhan Güneş

Teknolojinin, bilimi uygulamalı ve faydalı bir sanat haline getiren olduğuna inanan ve doğru bilginin neleri değiştireceğini bilen Oğuzhan, bu konularda makale yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Huawei garanti sorgulama nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei garanti sorgulama nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei garanti sorgulama nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  2. 2 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  3. 3 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  4. 4 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  5. 5 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  6. 6 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  7. 7 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  8. 8 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  9. 9 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  10. 10 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk