Huawei ile Pekin arasında ‘gizli işbirliği’ tespit edildi


08 Ekim 2020 Perşembe 14:00
Huawei ile Pekin arasında ‘gizli işbirliği’ tespit edildi

İngiliz Parlamentosu, Huawei ile ilgili yürüttüğü bir soruşturmayla ilgili şok bir sonuç paylaştı. Parlamentoya göre Pekin hükumeti ve Çin Komünist Partisi ile Huawei gizli işbirliği anlaşmasına sahip.

Huawei gizli işbirliği soruşturmasıyla karşı karşıya

Geçtiğimiz günlerde milletvekillerinin bastırmaları sonucunda İngiltere’de Huawei’nin 5G altyapısından çıkartılması için çalışmalar başlamıştı. Bunun akabinde en geç 2027 yılında firma ile bağların tamamen kesileceği belirtilmişti. Ayrıca Finli teknoloji devi Nokia ile de 5G altyapısının devamı için anlaşma sağlanmıştı. Artık yavaş yavaş kendini ülke pazarından çıkartmaya hazırlanan firmaya bir darbe de Parlamento aracılığıyla geldi.

Huawei gizli işbirliği

BBC’nin haberine göre Yürütülen soruşturmaya ilişkin raporda, Pekin’in Huawei’nin büyümesi için son 3 yılda 75 milyar dolarlık bir destek sunduğu ve bu durumun da şirketin teknolojisini komik paralara satmasına yol açtığı iddia edildi. Ayrıca raporda Huawei’nin istihbarat, güvenlik ve fikri mülkiyet gibi faaliyetlerde yer aldığına dair kanıtlar sunuldu. Bunun yanında raporda Pekin’in Huawei’yi İngiltere’nin 5G altyapısında tutmak için tehdit yoluna gittiği de ifade edildi.

Konuyla ilgili ise Huawei’den jet hızıyla yalanlama geldi. Firmadan yapılan açıklamada, raporun gerçekleri yansıtmadığı ve fikirler üzerine inşa edildiğinden herhangi bir güvenilirliği bulunmadığına değinildi.

Şirket ada ülkesinde artık son zamanlarını yaşasa da, Avrupa’da yatırımlarını sürdürecek gibi duruyor. Zira Çinli firma, 5G teknolojisinde sahip olduğu altyapıyı diğer ülkelere satma konusunda girişimlerine başlamış durumda.
Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
hüseyinw810
hüseyinw810
3 ay önce

Türkiye’nin yüzde 80i huwai alt yapısı malesef durum bu

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Huawei ye oldum olasi ısınamadım Amerika sonuna kadar hakliydi. Zaten bootloader kilidini actirmamasindan belliydi. Huawei sen bittin dostum.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Huawei çökecek heralde

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Apple da Amerika ile aynısını yapıyor, Samsung da kore ile aynısını yapıyor, xiaomi de Çin le aynısını yapıyor. Neden Huawei nin üstüne gidiyorsunuz?

" Huawei ile Pekin arasında ‘gizli işbirliği’ tespit edildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei ile Pekin arasında ‘gizli işbirliği’ tespit edildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei ile Pekin arasında ‘gizli işbirliği’ tespit edildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  2. 2 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  3. 3 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  4. 4 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  5. 5 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  6. 6 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  7. 7 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  8. 8 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  9. 9 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  10. 10 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!