Huawei Hızlı Yükselişini Sürdürüyor


05 Haziran 2015 Cuma 14:00
Huawei Hızlı Yükselişini Sürdürüyor

Özellikle Çin kökenli üreticiler son bir kaç yılda akıllı telefon pazarında müthiş bir ivme yakaladılar. Kullanıcılara sundukları kaliteli ve ucuz telefonlarla geniş bir kitleye ulaşmayı başaran Çinli üreticiler, kısa süre içerisine pazardan önemli bir pay almayı da başarmışlardı.

Çinli üreticiler arasında sunduğu hizmet ve kalite ile öne çıkan Huawei dünya pazarında da kısa sürede sivrilmeyi başarmıştı. Huawei‘nin bu çıkışını görmezden gelmeyen BrandZ Global, “Dünyanın En Değerli 100 Markası” listesine Huawei‘yi de dahil etti. Huawei‘yi dünyanın en değerli 70. markası olarak gösteren BrandZ Global, sadece Teknoloji Markalarını kapsayan listede ise Huawei‘ye 16. sırada yer verdi.

15-06/05/2-1433512485.jpg

Huawei, Galatasaray’a Sponsor Oldu

Ülkemizde de son derece geniş bir müşteri kitlesi bulunan Huawei, özellikle Galatasaray‘ın sponsoru olduktan sonra daha da tanınır hale gelmişti.

Huawei Tüketici Ürünleri Birimi, 2014 yılında gerçekleştirdiği 75 milyon adet satış ve %45 oranındaki yükselişle, dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda yer alıyor. Marka bilinirliğinin artışında en önemli rolü; Huawei P8, Huawei Mate7, Honor 6 Plus ve Honor 6 gibi modellerin oynadığı biliniyor.

IPSOS’un 32 ülkeyi kapsayan araştırmasına göre de Huawei‘nin global bilinirliği 2014’te, kullanıcıların üçte ikisine işaret eden bir değer olarak %52’den %65’e yükselmiş durumda. Ek olarak Huawei’nin net tavsiye skorları %43’lük değere ulaştı. Bu durum, markayı bu alanda, dünyadaki ilk üç akıllı telefon üreticisinden biri haline getirirken, tüketiciler arasında Huawei cihazlarının önceki dönemlere göre daha fazla önerildiğinin de net bir göstergesi aynı zamanda.

15-06/05/1.png

2014’de %52 oranında olan, deniz aşırı ülkelerden elde edilen Huawei Tüketici Elektroniği satış geliri hedefi, 2015 yılında %60 olarak belirlendi. Huawei Tüketici Ürünleri Grubu, özellikle sportif alanda aldığı aksiyonlarla – sporun global ve birleştirici etkisiyle – marka bilinirliğine önemli oranda katkıda bulundu.

Huawei, sportif alandaki iş ortaklıklarıyla ve maraton organizasyonu gibi spor aktiviteleriyle, 50’den fazla bölgede ve ülkede tüketicilerle buluştu. Huawei; 630 resmi mağazası, 33.000 satış noktası ve 10.000 kişilik satış ekibiyle, alışveriş deneyimi açısından da kullanıcıların yanında olmasını bildi.

:: Sizce Çin’in en başarılı akıllı telefon üreticisi kim?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Huawei Hızlı Yükselişini Sürdürüyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  çin ürünlerini kullananlarinaklina yanim ben, adamlar bizler daha öz ve öz turk olan uygur türklerini katlediyor ….yok etmekistiyor, geçmisi halen unutamadi turkler … tekrardirilmesin diye türk irkini yok etmek istiyor çin

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Mate 7 şahane gerçekten hele arayüzü bambaşka

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Huawei candır gerisi heyecandır 🙂

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Adamlar tam arıza ama P8 mayıs ayı içinde çıkacak dediler haziran oldu telefon ortada yok ne zaman çıkacak bu P8?

" Huawei Hızlı Yükselişini Sürdürüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei Hızlı Yükselişini Sürdürüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei Hızlı Yükselişini Sürdürüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!