Okunma

Huawei konusunda bir geri adım daha geldi!


26 Haziran 2019 Çarşamba 16:19
Huawei konusunda bir geri adım daha geldi!

Huawei ile ABD sorunu tüm güncelliğiyle devam ederken, Huawei CEO’su Ren Zhengfei CNBC’de ABD için dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Gerilim halen devam ederken, ABD merkezli Micron Huawei ile iş birliğine devam edeceğini açıkladı.

ABD merkezli Micron Huawei ile iş birliğine devam edecek!

ABD ile Çin arasındaki gerilim tırmanırken hem Huawei hem de ABD’li şirketlerden gelen açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. CNBC’de konuşan Huawei CEO’su Ren Zhengfei’nin “Bizi öldürmeye çalışırken güçlendiriyorlar ama farkında değiller.” açıklamasıyla da dikkatleri üstüne toplamasının ardından şirket tekrar gündem oldu.

Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamalara göre ise ABD merkezli çip üreticisi Micron Huawei ile iş birliğine devam etme kararı aldı. Micron, Huawei’ye sevkiyatlarını sürdürdü.

Micron İcra Kurulu Başkanı Sanjay Mehrotra, iki şirket arasındaki ticari iş birliğinin devam edeceğini açıkladı. İhracat hacmi ve sıklığı konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Fakat ürünlerimizin Shenzhen‘e gönderilebileceğini vurguladı.

ABD merkezli Micron Huawei ile iş birliğine devam edecek! - ShiftDelete.Net (1)

Micron, 15 Mayıs‘ta ABD hükümetinin ticaret yapmaktan men edilen şirketler listesine Huawei’i eklemesiyle ticari ilişkilerini askıya almıştı. Bu iki şirket arasındaki ticaretin kesilme, Micron’un yaklaşık 200 milyon dolar zarar etmesine sebep oldu.

Bu durumun ardından şirket avukatlarının yardımıyla çip üreticisi ambargo dışına çıkabilmenin bir yolunu buldu. Micron herhangi bir çip üreticisi veya ABD hükümeti ile çalışmıyordu. Yani ürettiği ürünler içerisinde ABD kaynaklı teknoloji veya malzemelerin yüzde 25 veya daha az kullanılmasından dolayı ambargo dışında kalarak, Huawei ile iş birliğine devam etme kararı aldı.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Huawei konusunda bir geri adım daha geldi!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çin istese abd yi alır ama çinliler yapmayı bilmiyor

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok mutlu oldum, ABD ye bu dünyada tek olmadığını hatırlatan her türlü gelişmenin yanında olacağım.
  Bu dünya hepimizin birlikte yaşamayı öğrenirsek hepimiz mutlu oluruz. App olduğumuz şekerinde önemi kalmaz. En değerli varlık insandır. Geri kalanı ise araçtır.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  HUAWEİ DÜNYANIN EN İYİSİ OLACAK BUNU KİMSE DURDURAMAZ YAŞASIN HUAWEİ HUAWEİ HUAWEİ

 4. detanaoq dedi ki:

  sheeple sarı trup bunu beğenmedi… kimbilir ne saçma bahaneler uyduracak saldırmaya çalışmak için…

" Huawei konusunda bir geri adım daha geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei konusunda bir geri adım daha geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei konusunda bir geri adım daha geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "