Huawei kurucusundan ‘Amerikalı politikacılara’ eleştiri


27 Kasım 2020 Cuma 15:15
Huawei kurucusundan ‘Amerikalı politikacılara’ eleştiri

Huawei bir süredir ABD ile yaşadığı gerilim ve yaptırımlar sebebiyle zor günler geçiriyor. Konu hakkında pek çok açıklama yapılsa da Huawei için halen kısıtlamalar devam ediyor. Ambargo sebebiyle aksaklıklar yaşayan Çin merkezli Huawei, kurucusu Ren Zhengfei tarafından yapılan açıklama ile tekrar gündeme geldi.

Ren Zhengfei tarafından yapılan açıklama Amerikalı politikacıları hedef alıyor

Huawei’nin kurucusu Ren Zhengfei, perşembe günü yaptığı yazılı konuşmada Honor çalışanlarına seslendi. Bazı Amerikalı politikacıların Huawei’yi tamamen bitirmek istediğini söyleyen Zhengfei, Huawei’den resmï olarak ayrılan Honor için de yorumlarda bulundu.

Honor’un Huawei’in rakibi olmasını istediğini söyleyen kurucu, Huawei’nin ABD hükümetinin “muazzam baskısı” altında olduğunun altını çizdi. Biliyorsunuz hem yazılım hem de donanım tarafında Huawei kendi içine dönmek zorunda kaldı. Kendi kendine yeten bir şirket haline gelen teknoloji devi, Honor markasını bünyesinden çıkartarak aslında Huawei tarafındaki gelişmelere odaklanmak istiyor.

Honor kısa bir süre önce Huawei’den ayrılmıştı. Honor’un Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketine satıldığı duyurulmuş ve dikkat çekmişti. ABD ile yaşadığı ticari gerginliğin negatif etkilerinden arınmaya çalışan Huawei, Honor’dan muazzam bir baskı eşliğinde vazgeçtiğini söylemişti.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Huawei Ve Honor ikiside çok sevdiğim ve en güçlü markalar Hele o büyük ekranlı telefonları varya Huawei Mate 20x Honor 8x max Honor note 10 müthiş büyük ekranlı cihazlardı inşallah ambargo kalkar bu müthiş güçlü markaları Türkiyede görürüz

" Huawei kurucusundan ‘Amerikalı politikacılara’ eleştiri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei kurucusundan ‘Amerikalı politikacılara’ eleştiri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei kurucusundan ‘Amerikalı politikacılara’ eleştiri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme