Okunma

Huawei Nova 2 ne zaman geliyor?


12 Nisan 2017 Cuma 04:00
Huawei Nova 2 ne zaman geliyor?

Huawei, Nova’nın piyasaya sürülmesinin üzerinden yalnızca sekiz ay geçmesine rağmen 26 Mayıs tarihinde Nova 2’yi tanıtacağını açıkladı. Yayımlanan bir posterle birlikte Nova 2‘nin tek başına gelmeyeceği de öğrenildi.

Nova 2 serisine merhaba!

Aşağıda görebileceğiniz posterde geçen “Huawei Nova 2 series” ibaresi Nova 2’nin Plus ya da başka bir isme sahip daha güçlü bir modele de sahip olacağının göstergesi.

Posterde Çince yazılan yazıda kabaca, “Özçekim için küçük, cihazın değeri için büyük bir adım.” ifadesi yer alıyor. Huawei Nova 2‘nin 20 MP’lik özçekim kamerası, iki adet de 12 MP’lik arka kamerası olacağı iddialarının internette dolaştığını da düşünecek olursak, tarihin gördüğü en güçlü özçekim kamerası ile karşı karşıya olabileceğimizi söylemek yanlış olmaz.

Son olarak Huawei Nova 2‘de 5.2 inç’lik ekran kullanılacağının ve Nova 2 Plus’ın ise 5.5 inç’lik ekrana sahip olacağının, iki cihazın da Snapdragon 660’dan güç alacağı ve 4 GB bellek ile satışa sunulacağının düşünüldüğünü de belirtelim.

:: Huawei Nova 2’den neler bekliyorsunuz?


yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

5 yorum - “Huawei Nova 2 ne zaman geliyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Orta segment için yazılan özellikler gerçekten oldukça iyi. Umarım fiyat politikası da değişmez de segmenti tamamen domine eder.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  P9 lite kullanıyorum harika Huawei çok kaliteli iş yapıyor ancak yazılımlarını kendi işlemcilerine göre yapıyorlar Krin İşlemci ailesine göre buda qualcom kullanınca portlama ihtiyacı doğuruyor. Bence krin işlemci kullanması çok iyi olur. Eğer qualcom kullanırsa alınmaz sıkıntı yaratıyor. Krin işlemciler harika P9lite kadar beğendiğim bir telefon yok yağ gibi şu dönemde huaweiden şaşmayın.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  P9 lite super

 4. SDN Okuru dedi ki:

  novayı yeni almıştım henüz bu ne hız…bu arada huawei nova içinde inceleme video su yayınlarsanız sevinirim…

Yorum yazın

Geri bildirim