Okunma

Huawei P20 Pro parçalarına ayrıldı!


19 Mayıs 2018 Cumartesi 10:00
Huawei P20 Pro parçalarına ayrıldı!

Arka kısmında yer alan 3 kamera ile dikkat çeken Huawei P20 Pro modelinin, cihazlara uyguladığı dayanıklılık testleri ile popülerleşen JerryRigEverything isimli YouTube kanalının konuğu olduğunu daha önce sizlere duyurmuştuk.

JerryRigEverything dayanıklılık testinde ekranı kırılan Huawei Pro P20 için yeni bir video yayınladı. Bu yeni video ile cihazın tamir zorluğu ölçülürken, ” Huawei P20 Pro nasıl sökülüyor? ” sorusuna cevap niteliğinde bir rehber oluşturdu.

Huawei P20 Pro nasıl sökülüyor?

Arka kapağın ısıtılarak sökülmesi sonrasında cihazın donanımları gün yüzüne çıkıyor. Bir tornavida yardımı ile neredeyse tüm parçalar kolayca sökülebilir. Ancak, 4000 mAh kapasiteli batarya için aynı şeyleri söylemek mümkün değil.

Zira, oldukça sağlam bir şekilde yapıştırılan bataryayı sökmek için ön kısımdan ısı uygulamak yeterli olmuyor. Videodan anlaşıldığı üzere bataryayı herhangi bir tehlike durumu oluşmadan / zarar vermeden sökmek pek mümkün değil.

Cihazın üç sensörden oluşan arka kamerası kapak açıldığında ilk göze çarpan detaylardan birisi oluyor. Ayrıca, titreşim motorunun iPhone modellerine kıyasla beşte bir büyüklükte olması dikkat çeken diğer detaylar arasında yer alıyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

3 yorum - “Huawei P20 Pro parçalarına ayrıldı!”

  1. Seco dedi ki:

    Huawei p10 kullanıyorum. Daha 1sene olmadı bile alalı. İlk aldığım ay kenarları kırılmaya başladı. Bir kaç düşmede. Şuanda 1sene bile olmadı alalı ekranım çok berbat şekilde hem kırıldı hemde döküldü kırık yerlerden. Garantiye bile girmiyor. Bu resmen haksız kazanç

  2. Murat Tuneli dedi ki:

    Huawei kablosuz sarji neden yok .

  3. gümüş44 dedi ki:

    Bir tane de siz parçalarına ayırma videosu cekermisiniz

" Huawei P20 Pro parçalarına ayrıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei P20 Pro parçalarına ayrıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei P20 Pro parçalarına ayrıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "