Huawei P30 Pro için DC Dimming güncellemesi


19 Haziran 2019 Çarşamba 10:35
Huawei P30 Pro için DC Dimming güncellemesi

Huawei P30 Pro için DC Dimming güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme hem Bluetooth hem de DC Dimming başta olmak üzere pek çok yeni özellik getiriyor.

Huawei’nin amiral gemisi P30 Pro için güncellemeler gelmeye devam ediyor. Firma, yeni güncellemelerle telefonuna yeni yetenekler eklemeyi de ihmal etmiyor.

Huawei P30 Pro için hazırlanan EMUI 9.1.0.178 sürüm numaralı güncellemeyle beraber DC Dimming ve ultra düşük gecikmeli Bluetooth özellikleri geldi. Yeni güncelleme, bir kaç gün içerisinde global olarak dağıtılmaya başlanacak.

Peki güncellemeyle gelen bu özellikler ne işe yarayacak ve güncellemeyle gelecek tüm yeni detaylar neler?

Huawei P30 Pro için yeni güncelleme neler getirecek?

EMUI 9.1.0.178 güncellemesi, DC Dimming haricinde yeni özellikler de bizlere sunacak. Bunların en önemlisi ultra düşük gecikmeli Bluetooth teknolojisi.  Özellikle Bluetooth ses gecikmesi ve oyun oynarken, film izlerken ses – görüntü uyuşmazlıkları oluşturabiliyordu. Böylece bunun da önüne geçilmiş olacak. Ses kalitesinde de iyileştirmelerin olabileceğini düşünebiliriz, yeni güncellemeyle beraber.

 • Fotoğraf kalitesinde geliştirmeler de sunacak olan yeni güncelleme, daha naturel ve otantik renkler bizlere sunacak.
 • Ekrandan parmak izi okuyucusu çok daha iyi bir deneyim sunacak. Hatta o kadar iddialılar ki, bence parmak izi okuyucusuna parmağınızı yeniden tanıtmalısınız.
 • İkinci bir yüzü, yüz tanıma sistemine ekleyebileceksiniz.
 • Bildirimler, canlı ekran koruyucusuyla beraber kilit ekranında gösterilebilecek.
 • Ön kamerayla çekilen videolardaki kalitenin ve stabilitenin artırılması.
 • Genel sistem deneyimi ve performansında, kararlılık iyileştirmeleri.

DC Dimming nedir?

Özellikle OLED ekran teknolojisini kullanan telefonlarda kullanılan DC Dimming, ekran parlaklık seviyesini kıstığımız zaman ortaya çıkan dalgalanma ve titremeleri ortadan kaldırıyor.

Her bir pikseldeki LED’lerden oluşan OLED ekranların, ekran ışığını kıstığınız zaman voltaj ayarlamalarında DC Dimming olmadığında özellikle telefonların ekranını kamerayla çektiğinizde dalgalanmaları, titremeleri çok daha rahat bir şekilde görebiliyorsunuz.

DC Dimming son dönemde neden önemli bir hale geldi, çünkü özellikle gece telefonu kullandığınızda ve ekran ışığını kıstığınızda, gözünüz kamera gibi bu titremeleri görmese de, algılıyor ve algıladığı için de gözümüzü yoruyor.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Huawei P30 Pro için DC Dimming güncellemesi”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  P 30 lite ne zaman güncelleme alacak?

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  P 30 lite ne zaman güncelleme alır?

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Daha geçen senenin amirali, huawei p20 ye ne zaman güncelleme gelicek. Sürekli p30 sürekli p30

" Huawei P30 Pro için DC Dimming güncellemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei P30 Pro için DC Dimming güncellemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei P30 Pro için DC Dimming güncellemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "