Aynı telefon markasına saplanmak ne kadar doğru?


20 Temmuz 2018 Cuma 19:00
Aynı telefon markasına saplanmak ne kadar doğru?

Akıllı telefonlarınızdaki tüm kişisel verileri başka bir telefona aktarmanıza yarayan Huawei Phone Clone nedir? Hangi özellikleri kapsar?

“Alışkanlık; bir şeye alışmış olma durumu.”

TDK, alışkanlığı bizim için böyle tanımlamış; ancak insanoğlunun varlığından beri onunla birlikte olan bu duygu ve davranışlar bütününü biraz daha derine inerek incelemek lazım. Alışkanlıklar; iç ve dış etkilerle eylem ve davranışların yinelenmesi, hep aynı biçimde gerçekleşmesi sonucu beliren koşullanmış davranış ya da tepki biçimleridir.

Alışkanlıkların toplamı, insanın bir tür ikinci doğasını oluşturur. Tıpkı Montaigne’nin söylediği gibi: ‘‘Alışkanlık insanın ikinci huyudur’’. Alışkanlık, bir yalınlaştırma olduğu, özel bir dikkat çabasını gereksiz kıldığı için düşünsel yükü azaltır; ancak düşünce ve davranışlarda bir katılaşma yarattığından bunların gelişimini engelleyici etkisi de vardır.

Huawei Phone Clone uygulaması neler sunuyor?

Alışkanlıklarımızın belirlediği en temel alanlardan biri de bir şey satın alırkenki tercih ve davranışlarımız. Pek çoğumuz alıştığımız manav, market ve hatta aynı cep telefonu markasını tercih ediyoruz. Bu tercihler kendi içlerinde pek çok sebeple ayrılıyor olsa da temelinde diğer marketin uzak, diğer manavın her saat açık olmaması gibi zorlukları barındırıyor. Cep telefonlarında ise temel zorluk, eski telefonumuzdaki verileri yenisine aktarırken yaşayabileceğimiz tatsız durumlar…

Ama korkmayın, Huawei bu soruna kendi çözümünü getiriyor: Huawei Phone Clone

Veri aktarımında bir devrim

Eski telefonun verilerini yeni bir telefona taşımak için pek çok yöntem var; ancak bu yöntemlerin birçoğu yeterli depolama alanınız yoksa veya bir bilgisayara yakın değilseniz çok mümkün olamıyor. Verilerimizi cihazlar arası taşıdığımız sırada kişisel bilgilerimizin bir kısmını da kaybedebiliyoruz. Huawei’nin geliştirdiği “Phone Clone” uygulaması sayesinde telefonunuzdaki rehber, ses ve müzik, fotoğraflar, videolar ve hatta uygulamalarınız dahil tüm bilgilerinizi risksiz bir şekilde iOSAndroid veya Android-iOS arası direkt WiFi bağlantısı ile yeni telefonunuza aktarabiliyorsunuz. Bu uygulama ile adeta telefonlar arası bilgi ‘klonlamak’ mümkün hale geliyor.

Huawei Phone Clone uygulaması bizlere halen uzak olan marketi yakın edemiyor, kapanan manavı açamıyorsa da artık birer parçamız haline gelen cep telefonlarımız konusundaki alışkanlıklarımızı değiştirmemiz için teknolojinin nimetlerini cebimize kadar getiriyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
25 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Emre
Emre
2 yıl önce

Veri aktarma değil veri yedekleme daha önemli benim için. O zaman başka cihazdan giriş yaptığımda otomatik aktarma gerçekleşiyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Çinli Firmalar müthiş saldırıyor. Müşteriyi kızdırmazlarsa, kazanırlar…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Android den ios e gecmeyi anlamak mumkun. Ama IOS den android e gecmek akil isi degil.

MrKonyar
MrKonyar
2 yıl önce

Benim çevremde iostan androide geçip çok memnun kalan bir sürü kişi oldu bence çok gereksiz fikirler bunlar. Android 8in her konuda iostan daha iyi olduğunu şuan dünya alem biliyor. Android cihazların tek eksiği güncelleme desteği o da düzene girerse zaten apple piyasadan silinecek

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce
Yanıtla  MrKonyar

Apple mı piyasadan silinecek saçmalama bizim burda suriyeli hurdacılar var onlarda bile iphone7 plus var gerisini sen düşün bence apple gitgide pazar artırıyor yavaşta olsa artıyor bence her android kullanıcısı mutlaka ios istiyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Bir bilgisayar mühendisi olarak, 1 senede duraklayan, tepkisi yavaşlayan, 2 sene sonraki güncelleme ile kullanılmaz hale gelen amiral gemisi samsung dan bıktım artık. Şuanki telefonum note 8. Bir sonraki telefonum huwaei olacak inşallah.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Cidden anlamis değilim yıllar once bunu zaten samsung firmasi yapmis neden yeni birşeymiş gibi önümüze sunuyorsunuz ? 🙂

Ali
Ali
2 yıl önce

İos kullanan biri androide geçerse muhtemelen kanser olur

Mahmut
Mahmut
2 yıl önce
Yanıtla  Ali

İos’tan androide geçtim mutluyum, yüzüm gülüyor, sınırlamalardan kurtuldum

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Twrp + Titanium Backup
Yedekleme ve geri yüklemede vazgeçilmezlerim!

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Montaigne, Emin, Huawei, insanoğlu, phone clone, tdk? Ben ne okudum demin? Çin malı rönesans tablosu gibi.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Montaigne, Emin, Huawei, insanoğlu, phone clone, tdk? Ben ne okudum demin? Çin malı rönesans tablosu gibi.

Bulent Cetin
Bulent Cetin
2 yıl önce

Ios tan Android’e geçilir mi hiç ya. Attan inip eşeğe binmek resmen. Ancak bu karşılaştırmayı her 2 işletim sistemini kullananları yapması doğru olur ki kullandım. Fanatikçe övmeye gerek yok.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Nova Launcher kullandığım için ekran düzenlerinden, görsel ayarlara kadar herşeyi yedekleyebiliyorum. Contacts, Eversync, ColorNote, MacroDroid Ayarları’mı da yedekledikten sonra geriye birşey kalmıyor. Benim için en önemli program dosyaları, klasörleri SD’ ye taşıma ve SD’den taşımadır. Ayrıca bazı klasörler SD’ye taşındıktan sonra aplikasyonlardaki path’ler de değişmelidir. Örneğin download klasörünü SD’ye taşıdığımda browser direk dosyaları SD’ye indirmelidir. [Mehmet Odun – Şaft]

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Öncelikle herkese merhaba,
Konu başlığı “Aynı telefon markasına saplanmak ne kadar doğru?” diye yazılmış yanlış okumadım umarım. Ama ben yazıdan sadece reklam gördüm. Alışkanlık açıklaması yapılmaya çalışılmış ama “ne kadar doğru” sorusunu açıklayan bir bölüm göremedim. Belki ben göremedim ama Konu başlığı ile clone programının reklamının bağlantısını göremedim. Başlıkta “Huawei Phone Clone” programı nedir deseniz belki okuma gereği bile duymayacım. Bu tarz uygulamalar zaten çok vardır ama güzel bir konuya neden reklama alet ediyorsunuz anlam veremedim. Son zamanlar da genel olarak okuduğum haberlerinizde ki seviye her geçen gün gerçekten düşmeye başladı bunun yanında haberden çok reklam var. Sitenizi sürekli takip ettiğimi düşünüyorum ama yeni teknoljiler, yeni haberler görmek yerine aynı konular aynı markaların reklamlarını görüyorum ve her geçen gün soğuyorum. Birde yorumlara bakıyorum ve yazıda IOS ile Android ‘i birlikte okuyan herkes başlıyor o iyi bu iyi. Ya neden bu şekilde tepkiler geliyor. Neyin savaşı veriliyor anlam veremiyorum. Gerçek konuya yorum yazılacakken anlamsız savaş veriliyor. Gerçekten konular ve yazılanlar eleştirilirse daha güzel yayınlar çıkar diye düşünüyorum. Bu arada sadece fikrimi belirtmek istedim atladığım, yanlış ifade ettiğim veya yanlış anladığım bir şey olursa kusura bakmayın. Ama gerçekten daha güzel ve reklamsız haberler okumak istiyorum.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Bana kalırsa her zaman aynı markayı kullanmak konusunda veri aktarımı zorluğu mantıklı bir neden değil, eğer adam cihazdan memnun değilse sırf bunun için aynı markayı mı tercih edecek? Zannetmiyorum. Mesela ben 6 senedir aynı markadan kopmadım (Samsung), çünkü şuana kadar bir kez bile problem çıkartmadı, her zaman memnun bıraktı ve şuan bir telefon alsam bu gene Samsung olur. Ancak olur da beni mutsuz eder, uğraştırır, beklentimi karşılamaz, o zaman veri aktarımı falan dinlemem.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

iOS’un emojilerini ve güncelleme desteğini beğendiğim için iPhone’dan vazgeçmek istemiyorum.. 5S bile hala güncelleme alıyor. Bunun emsali bir örnek var mı ?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

İnsanımız boş konuşmayı çok seviyor. Zamanında Nokia fanı olanlar, “Nokia kral Nokia batmaz sen ne saçmalıyorsun” diyenler gün geldi Nokia düşmanı oldu. Nokia battı. Bu kraldan çok kralcılar da oh iyi oldu dedi. Gün gelir Apple da Samsung da silinir telefon piyasasından…

Altan
Altan
2 yıl önce

8 senedir ayni telefon markasini ve serisini kullaniyorum. daha bir yanlisini gormedim.

Enis
Enis
2 yıl önce

Fiyatlar artinca7 plus telefonumu satıp xiomi aldım üstüne bide tatile gidiyorum o parayla😂😂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce
Yanıtla  Enis

🤣🤣🤣🤣

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Hay ağzına sağlık arkadaşım umarım çabuk olur iPhone beni hiç ilgilendirmedi Samsung tez zamanda silinir inşallah.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Iphone 4s sonra 6s maceramdan sonra çentik hoşuma gitti diye x yerine huawei p20 aldım ios dan Android geçtim şimdilik kanser olmadım insan alışıyor yavaş yavaş da olsa sinirlendiğim özellikler olsa dahi

Casbee
Casbee
2 yıl önce

Huawei önce işlemci yapmayı bi öğrensin. Geçen yıl bile geriydi hala aynı işlemci ile devam ediyorlar. Kimse de eleştirmiyor. LG olsa tefe koyar çalarsınız.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 ay önce

Hellal olsun cidden yani aninda adamlar heckliyor tüm bilgileri dollandiricilara destek kampanyadimi bu

" Aynı telefon markasına saplanmak ne kadar doğru? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Aynı telefon markasına saplanmak ne kadar doğru? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Aynı telefon markasına saplanmak ne kadar doğru? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)