Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü


24 Mayıs 2020 Pazar 19:00
Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü

Huawei RAM konusunda sıkıntı yaşamamak için çareyi buldu. ABD tarafından yasaklamalar ve ambargo altında olan firmanın, donanım tedariki için Güney Koreli firmalarla görüşmeler gerçekleştirdiği söyleniyor. Görüşülen firmalar arasında Samsung da var.

Daha önceden çıkan haberlerde de firma için uygulanan yasaklama kararlarını genişleyebileceği belirtilmişti. İngiltere ile sıkı ilişkiler içinde olan firma için üzücü bir haber geldi. ABD, İngiltere için hedeflediğini yaptırabilir.

Huawei RAM için Koreli firmalarla görüşüyor

Ortaya çıkan haberlere göre Çinli telefon üreticisi Huawei, Güney Kore’de faaliyet gösteren firmalarla donanım hakkında görüşmeler yaptı. Ürettiği cihazlar için, tedarik yaptığı ABD’li firmalarla ilişkisi kesilen Huawei’in, Samsung ve SK Hynix isimli firmalardan RAM çipi için görüştüğü söyleniyor.

Her iki marka da bellek için çip üretimini halihazırda sürdürüyor. Görüşmelerde, stabil tedarik yapılıp yapılmadığı konuşulduğu belirtiliyor. Çünkü firma, modellerinin üretimi ve piyasa sunabilmesi için hazır tedarike sahip olmak istiyor.

huawei RAM

Yukarıdaki iki firma, ABD’nin yaptırım kararlarından muaf. Ancak ABD’nin baskı yapıp, bu firmaları Huawei için tedarik yapmasını engellenmesinden endişe ediliyor. Daha önce de bu firmalar Huawei ile çalışmıştı. Hatta toplam ticaretin 8.1 milyar dolar civarında olduğu belirtiliyor.

Güney Koreli firmalar bu konuda dünya pazarının yüzde 70’i gibi oranını elinde tutuyor. ABD’li firmaların da bu firmalardan tedarik yaptığı belirtilirken, Huawei tarafından kendi başına bir RAM çipi fabrikasının kurulup kurulmayacağı da konuşuluyor. Ancak bu ihtimal, yine söylenene göre, tedarikçi firmalardan ürün alınamaması sonrasında gerçeğe dönüşebilir.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  2. 2 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  3. 3 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  5. 5 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  6. 6 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  7. 7 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  8. 8 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
  9. 9 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
  10. 10 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!