Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü


24 Mayıs 2020 Pazar 19:00
Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü

Huawei RAM konusunda sıkıntı yaşamamak için çareyi buldu. ABD tarafından yasaklamalar ve ambargo altında olan firmanın, donanım tedariki için Güney Koreli firmalarla görüşmeler gerçekleştirdiği söyleniyor. Görüşülen firmalar arasında Samsung da var.

Daha önceden çıkan haberlerde de firma için uygulanan yasaklama kararlarını genişleyebileceği belirtilmişti. İngiltere ile sıkı ilişkiler içinde olan firma için üzücü bir haber geldi. ABD, İngiltere için hedeflediğini yaptırabilir.

Huawei RAM için Koreli firmalarla görüşüyor

Ortaya çıkan haberlere göre Çinli telefon üreticisi Huawei, Güney Kore’de faaliyet gösteren firmalarla donanım hakkında görüşmeler yaptı. Ürettiği cihazlar için, tedarik yaptığı ABD’li firmalarla ilişkisi kesilen Huawei’in, Samsung ve SK Hynix isimli firmalardan RAM çipi için görüştüğü söyleniyor.

Her iki marka da bellek için çip üretimini halihazırda sürdürüyor. Görüşmelerde, stabil tedarik yapılıp yapılmadığı konuşulduğu belirtiliyor. Çünkü firma, modellerinin üretimi ve piyasa sunabilmesi için hazır tedarike sahip olmak istiyor.

huawei RAM

Yukarıdaki iki firma, ABD’nin yaptırım kararlarından muaf. Ancak ABD’nin baskı yapıp, bu firmaları Huawei için tedarik yapmasını engellenmesinden endişe ediliyor. Daha önce de bu firmalar Huawei ile çalışmıştı. Hatta toplam ticaretin 8.1 milyar dolar civarında olduğu belirtiliyor.

Güney Koreli firmalar bu konuda dünya pazarının yüzde 70’i gibi oranını elinde tutuyor. ABD’li firmaların da bu firmalardan tedarik yaptığı belirtilirken, Huawei tarafından kendi başına bir RAM çipi fabrikasının kurulup kurulmayacağı da konuşuluyor. Ancak bu ihtimal, yine söylenene göre, tedarikçi firmalardan ürün alınamaması sonrasında gerçeğe dönüşebilir.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei RAM için yüzünü Güney Kore’ye döndü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  2. 2 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  3. 3 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  4. 4 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  5. 5 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  7. 7 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  8. 8 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  10. 10 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi